Pomoc w Afryce Wschodniej

Kościół w Afryce rośnie: coraz więcej ludzi odwraca się od islamu lub tradycyjnych religii, często związanych z kultem duchów, i podąża za Jezusem Chrystusem. Jednak nowo nawróceni chrześcijanie często muszą stawiać czoła prześladowaniom. Przyczyną ich ucisku jest działalność islamskich grup ekstremistycznych, ale także sytuacja społeczna będąca wynikiem radykalizacji religijnej społeczeństwa.

 

Projekt pomocy Listopad 2021
Na rekolekcjach młodzieżowych w Etiopii prześladowani chrześcijanie nawróceni z islamu mogli naładować akumulatory i dodać sobie nawzajem otuchy

Róg Afryki jest szczególnie zagrożonym regionem, jednakże chrześcijanie są prześladowani również w krajach Afryki Wschodniej, położonych bardziej na południe. Dzięki Twojej modlitwie i darowiznom Open Doors może nieść pomoc chrześcijanom w Afryce Wschodniej, aby mogli trwać w wierze i z odwagą głosić Ewangelię.

Projekty pomocowe oprócz pomocy humanitarnej i programów samopomocowych obejmują także seminaria na temat radzenia sobie z prześladowaniami, szkolenia, jak również dystrybucję literatury chrześcijańskiej i materiałów szkoleniowych.

»Pragnę wam podziękować za wspólną pracę w winnicy Pańskiej« – powiedział Salim* do partnerów Open Doors, którzy wspierają go w jego służbie wśród muzułmanów.

Bardzo dziękujemy za to, że to umożliwiasz.

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 11.2021«

* imię zmieniono

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!