Projekt na luty 2018

Pomoc dla prześladowanych chrześcijanek

Wiele chrześcijanek doświadcza głębokiej traumy po tym jak ich mężowie są zabijani za swoją wiarę. Oprócz wewnętrznego bólu, kolejnym wyzwaniem jest to, że teraz same muszą zatroszczyć się o swoją rodzinę. Wiele z nich doświadcza gwałtów i potem przeżywa kolejną traumę. Szczególnego wsparcia potrzebują żony pastorów, ponieważ służba ich mężów niesie ze sobą wyjątkowo dużą odpowiedzialność i to właśnie rodziny liderów kościołów padają najczęściej ofiarą ataków.

Uczestnicy szkolenia na temat pomocy osobom po traumie oraz kursu uczniostwa
Uczestnicy szkolenia na temat pomocy osobom po traumie oraz kursu uczniostwa

Uczestnicy szkolenia na temat pomocy osobom po traumie oraz kursu uczniostwa
By przezwyciężyć te trudności potrzebują Bożego pocieszenia i wsparcia. Open Doors pragnie wspierać te kobiety w pogłębianiu ich relacji z Jezusem, aby mogły czerpać z niej siłę do walki z problemami codzienności. Organizowane są w tym celu specjalne seminaria, które wyposażają je duchowo. Odbywają się także szkolenia osób pomagających w walce z traumą. Ponadto wdowy wspierane są finansowo np. poprzez mikro-pożyczki na rozwinięcie niewielkich przedsiębiorstw, by miały za co utrzymywać swoje rodziny. Ogromnie dziękujemy za Wasze darowizny, które umożliwiają kontynuowanie tej służby!

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat w tytule dopisać: „Projekt 02/2018“.

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przesłane do wsparcia podobnej akcji.

 

Wesprzyj

 

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Co miesiąc prezentujemy jeden z naszych projektów, które każdy chętny może współfinansować. Dzięki Twojemu wsparciu możemy zmienić życie wielu osób.