Luty 2022

Seminaria: Silni w czasie burzy

W obliczu cierpień wielu chrześcijan potrzebuje pocieszenia. Chcemy stanąć u ich boku i wspierać ich, aby trwali w wierze w Jezusa i odważnie świadczyli o Nim, nawet gdy przechodzą przez prześladowania. Ważną częścią tej pomocy są seminaria wzmacniające prześladowany Kościół, które możemy organizować dzięki twojej modlitwie i wsparciu finansowemu.

 

Projekt pomocy Luty 2022
Czas modlitwy podczas seminarium na temat radzenia sobie z prześladowaniami na południu Filipin

»Silni w czasie burzy« to seminaria na temat radzenia sobie z prześladowaniami. Open Doors prowadzi je w wielu krajach, aby dopomóc chrześcijanom w budowaniu ich nowej tożsamości oraz przedstawić im biblijną perspektywę na prześladowania. W trakcie seminarium można usłyszeć historie życia, świadectwa Bożego działania i przemyślenia na temat prześladowań osób, które przez nie przeszły. »Usłyszałam wiele świadectw, z którymi mogłam się utożsamić. Pociesza mnie myśl, że nie jestem sama w tych zmaganiach« – powiedziała Melinda*, filipińska chrześcijanka nawrócona z islamu, która uczestniczyła w jednym z takich seminariów. »Trudno jest mi przebaczyć« – powiedziała Nura*, inna uczestniczka. »Zwłaszcza kiedy cierpimy, a wiemy, że to my mamy rację. Jestem Bogu wdzięczna, że poprzez to seminarium otworzył moje serce na przebaczenie tym, którzy mnie zranili«. /
*Imię zmieniono

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 02.2022«

* imię zmieniono

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!