Projekt na marzec 2018

Pomoc dla chrześcijan w Afryce zachodniej

„Moje życie wydawało się być bez sensu“ – mówi Véronique* z Bossangoa (RŚA). W 2013 roku muzułmańscy bojownicy brutalnie zamordowali jej męża na jej oczach. Véronique od tego czasu nie tylko była głęboko straumatyzowana, ale również sama musiała zaopiekować się czwórką dzieci. Jednak tak bardzo cierpiała psychicznie i fizycznie po tym wydarzeniu, że nie była w stanie tego robić. Dzięki darczyńcom Open Doors Véronique otrzymała wsparcie w poradzeniu sobie z traumą oraz mogła skorzystać z projektu samopomocy. W ten sposób jej proces leczenia nabrał tempa. „Wyglądam zdrowiej i z nadzieją patrzę w przyszłość. To, że w ogóle potrafię myśleć o przyszłości, to cud“.

Zdjęcie: Ponieważ mąż Weroniki został zabity, kobieta samotnie musi opiekować się rodziną.
Zdjęcie: Ponieważ mąż Weroniki został zabity, kobieta samotnie musi opiekować się rodziną.

Open Doors wspiera chrześcijan z Afryki Zachodniej różnymi projektami pomocy. Ofiary przemocy otrzymują zaopatrzenie medyczne i wsparcie duchowe. Wdowy są wspierane przykładowo w zakładaniu niewielkich przedsiębiorstw, dzięki którym mogą zarabiać na życie. Szkolenia i seminaria pomagają chrześcijanom radzić sobie z trudną sytuacją prześladowania.

Ogromnie dziękujemy za Wasze modlitwy i Waszą pomoc finansową dla prześladowanych chrześcijan z terenów Afryki Zachodniej! Dzięki Wam ta pomoc jest możliwa.

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat w tytule dopisać: „Projekt 03/2018“. 

 

Wesprzyj

 

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE