Marzec 2022

Pomoc dla chrześcijan W AMERYCE ŁACIŃSKIEJ

Chrześcijanie nawracający się w indiańskich plemionach Ameryki Łacińskiej są wykluczani ze swoich społeczności, a liderzy stają się celem ataków karteli narkotykowych. Chrześcijanie są inwigilowani i prześladowani przez reżimy: prześladowania w Ameryce Łacińskiej przybierają różne formy. Z tego powodu potrzebują różnych form wsparcia.

 

Seminarium w Kolumbii
Seminarium na temat radzenia sobie z prześladowaniami dla chrześcijan z rdzennych plemion indiańskich w Kolumbii

Dla przykładu, Open Doors pomaga chrześcijanom wygnanym ze swoich domów w uzyskaniu pomocy prawnej i w negocjacjach z władzami lokalnymi (samorządem indiańskim) w celu umożliwienia im powrotu. Tam, gdzie nie jest to możliwe, lokalni partnerzy wspierają ich poprzez dopłaty do czynszu, zakup ziemi lub projekty samopomocowe, umożliwiając tym samym odbudowę życia w nowym miejscu.

Ponadto rozprowadzane są materiały chrześcijańskie i Biblie - również w językach rdzennych plemion. Poprzez projekty, takie jak »Silni w czasie burzy«, prześladowani chrześcijanie mają zostać wzmocnieni duchowo. W większości przypadku projekty mają charakter wielopłaszczyznowy, aby móc całościowo odpowiedzieć na potrzeby wierzących w Chrystusa. »Dzięki materiałom „Silni w czasie burzy” doświadczyliśmy wewnętrznego uzdrowienia« − mówi meksykańska rodzina, która została wypędzona ze swojej wioski.

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 03.2022«

* imię zmieniono

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!