Pomoc Kościołowi w podziemiu

Oprócz ciągłego zagrożenia ze strony reżimu, podziemny Kościół w Korei Północnej stoi w obliczu innych poważnych wyzwań. Przetrwanie chrześcijan jest uzależnione od pomocy humanitarnej. Sytuacja gospodarcza w tym kraju jest dramatyczna – ogromna część społeczeństwa doświadcza głodu. Ponadto system opieki zdrowotnej jest w opłakanym stanie.

 

Projekt pomocy Październik

Dzięki twojemu wsparciu Open Doors jest w stanie dostarczać północnokoreańskim chrześcijanom żywność,
odzież i niezbędne leki poprzez działające w ukryciu partnerskie kościoły w Chinach. Ponadto nasi partnerzy
prowadzą domy schronienia dla północnokoreańskich chrześcijan, którym udało się przedostać do Chin.

Mi Ok* miała możliwość odzyskać siły w takim miejscu. Poniższa wiadomość od niej pokazuje, jak wdzięczni są północnokoreańscy chrześcijanie za otrzymaną pomoc: »Kiedy otrzymałam żywność, ubrania, lekarstwa oraz niezbędne wsparcie, bardzo płakałam. Nie potrafię znaleźć słów, by wyrazić, jak wdzięczne jest moje serce, jak bardzo jestem przejęta Bożą łaską«.

Dziękujemy bardzo za wspieranie naszych północnokoreańskich sióstr i braci, którzy znajdują
się pod tak wielką presją i są w tak wielkim niebezpieczeństwie!

*Imię zmieniono

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 10.2021«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!