POMOC CHRZEŚCIJANOM na Bliskim Wschodzie

Podobnie jak w Iranie naśladowanie Jezusa w innych krajach tego regionu jest bardzo niebezpieczne. Odrzuceni przez własną rodzinę, dyskryminowani przez muzułmańskich sąsiadów, na celowniku tajnych służb i grup ekstremistycznych – chrześcijanie są poddawani presji ze wszystkich stron.

 

Projekt pomocy sierpień
Grupa studium biblijnego w kościele na Bliskim Wschodzie

 

Poprzez różne projekty Open Doors wspiera chrześcijan w wielu krajach Bliskiego Wschodu, aby mogli przetrwać prześladowania. Oprócz praktycznych projektów pomocowych, takich jak szkolenia zawodowe czy pomoc materialna, chodzi w nich przede wszystkim o pokarm duchowy. W wielu miejscach dostęp do biblijnego nauczania jest trudny i niebezpieczny.


»Tutejsi chrześcijanie pragną lepiej poznawać Chrystusa« - mówi Jonathan*, współpracownik w tym regionie. »Ostatnio jedna z grup powiedziała mi, że jest szczęśliwa z powodu artykułów spożywczych, które od nas otrzymuje, ale jeszcze bardziej wartościowe są dla nich materiały dotyczące uczniostwa«.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, dzięki któremu możliwe jest umacnianie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

*Imię zmieniono

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 08.2021«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!