Projekt na sierpień 2022

  SIERPIEŃ 2022

Niewzruszona wiara

Chrześcijanie w Indiach są obiektem ataków z wielu stron. Prześladowania są zorganizowane, brutalne i niestety przybierają na sile. Ale kiedy przebywasz z wierzącymi w Indiach, wówczas widzisz, że ich wiara pozostaje niewzruszona. 

 

Projekt na sierpień 2022

 

Mehr*, chrześcijanka, leży na ulicy, zakrwawiona i nieprzytomna. Ma podarte ubrania, na jej ciele widać straszne rany, a na szyi ślady duszenia.

To jest obraz prześladowań w Indiach. Są one brutalne, celowe i starannie zaplanowane. Ale poza brutalnością, jest coś więcej, jest to historia wielkiej, odważnej i niezachwianej wiary. 

Dzięki wsparciu i modlitwom Kościoła na świecie, Mehr wraca do zdrowia i jest pełna nadziei na przyszłość. "Jezus jest dla mnie wszystkim" - mówi.

Intensywne prześladowania

Mehr dorastała w hinduistycznej rodzinie - kiedy więc zdecydowała, że będzie naśladowała Jezusa, wiązało się to z ogromnymi kosztami. Prześladowania w Indiach przybierają na sile od 2014 roku, gdy hinduistyczni ekstremiści próbują "oczyścić" kraj z wpływów chrześcijańskich. Wierzący w Chrystusa są atakowani ze wszystkich stron. Media społecznościowe są wykorzystywane do wzniecania nienawiści, ogranicza się dostęp do rynku pracy, opieki zdrowotnej i wymiaru sprawiedliwości, a poziom przemocy szokuje. 

Mehr została zaatakowana na ulicy. "Bili mnie bezlitośnie i próbowali udusić kawałkiem materiału" - wspomina ze łzami w oczach. Została pospiesznie przewieziona do szpitala - ale po tym nastąpiły prześladowania. Napastnicy przekupili lekarzy, a Mehr odmówiono leczenia. Czuła się beznadziejnie i rozważała nawet samobójstwo. Jej świat się zachwiał.

Przywrócony przez miłość

Ale dzięki ludziom takim jak Ty, Mehr nie była sama. Wasze hojne wsparcie pokryło koszty leczenia Mehr umożliwiając przeniesienie jej do szpitala, w którym nie odmówiono leczenia. Partnerzy Open Doors dostarczyli artykuły spożywcze i inną pomoc - i wspierają Mehr i jej rodzinę również teraz. 

Z tego powodu wiara Mehr pozostaje niewzruszona. 

"Bóg zesłał was jako swoich posłańców. Kiedy wszystko ogarnęła ciemność, wasze modlitwy podniosły mnie na duchu" - powiedziała Mehr. "Bardzo wam dziękuję. Z pewnością mój kielich przelewa się błogosławieństwami". 

 

* imię zmieniono w celu ochrony jej tożsamości

 

 Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 08.2022«

 

Wesprzyj

 

Każde 125 zł pozwala zapewnić jedzenie, leki i schronienie jednemu wierzącemu w Chrystusa w Indiach , który ucierpiał w wyniku dotkliwych prześladowań.

Mehr zachowała wiarę. Mówi o swojej "niewytłumaczalnej radości w Chrystusie" i modli się, by jej prześladowcy spotkali jej Zbawcę. To jest wpływ waszego wsparcia i modlitw. Chrześcijanie w Indiach każdego dnia są narażeni na prześladowania - ale dzięki Tobie ich wiara pozostaje niewzruszona.

"Boży plan dla mojego życia jest wielki i będę narzędziem Jego chwały" - powiedziała Mehr.

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

 

„Dlatego otrzymując królestwo niezachwiane, miejmy łaskę, przez którą możemy służyć Bogu tak, jak mu się to podoba, z czcią i bojaźnią.” Hebrajczyków 12:28

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!