WZMOCNIĆ, GDY WZMAGA SIĘ BURZA

Sytuacja chrześcijan w Indiach stale się zaostrza. Hinduscy nacjonaliści zasiali wielką nieufność w społeczeństwie, co prowadzi do niezliczonych brutalnych ataków: chrześcijanie są bici i wypędzani ze swoich wiosek, kościoły są niszczone. Poprzez lokalnych partnerów Open Doors wspiera hinduskich chrześcijan w stawianiu czoła stale rosnącym prześladowaniom. Projekty obejmują pomoc w uzyskiwaniu własnych dochodów, np. kursy zawodowe, a także pomoc prawną, dystrybucję Biblii i innej literatury chrześcijańskiej oraz seminaria na temat radzenia sobie w obliczu prześladowań.

Ravi sprzedawca tkanin
Handel tkaninami zapewnia Raviemu środki do życia.

 »Wszelka chwała należy się Bogu. Dostrzegł moją sytuację i za Waszym pośrednictwem zadbał o moje potrzeby« - mówi z wdzięcznością Ravi*. Z powodu wiary w Jezusa został wypędzony z domu przez swoich krewnych i hinduskich ekstremistów i zarabiał na życie jako robotnik dniówkowy. »Z waszą pomocą udało mi się otworzyć mały sklep z tkaninami i teraz mam pewny dochód. [...] Kiedy tylko jest to możliwe, daję moim klientom świadectwo o Jezusie i mówię im o Bożej miłości«. Bardzo dziękujemy za to, że umożliwiasz wielu chrześcijanom takim jak Ravi, otrzymanie wsparcia i zachęty.

*Imię zmieniono

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: »Projekt miesięczny 09.2021«

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

Weitere Themen

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Wspólna modlitwa - aktywność

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!