Wiadomości

5 intencji do modlitwy za Afganistan

14 kwietnia prezydent Biden ogłosił, że Stany Zjednoczone wycofają swoje wojska z Afganistanu do 11 września 2021 roku, kończąc tym samym trwający od 20 lat konflikt zbrojny w tym kraju.

W tym momencie około 90 procent wszystkich amerykańskich żołnierzy opuściło Afganistan. Od czasu oświadczenia prezydenta Bidena, siły talibów rozpoczęły wiele ofensyw i odbiły wiele miast i wiosek w całym kraju. Obecnie Talibowie kontroluję większość kraju, w tym i stolicę Kabul. Wielu ekspertów twierdzi, że będą w pełni rządzić krajem, tak jak to miało miejsce przed inwazją USA w 2001 roku.

Mężczyzna z marketu - Afganistan

Talibowie u władzy

Powrót Talibów do władzy jest wielkim ciosem dla niewielkiej liczby wiernych w tym kraju. Afganistan już teraz jest krajem bardzo wrogim dla chrześcijan. Naśladowcy Jezusa są narażeni na ciągłe ryzyko, a niebezpieczeństwo, z jakim się stykają, jest bardzo realne. Afganistan zajmuje drugą pozycję na Światowym Indeksie Prześladowań 2021. Tamtejsi chrześcijanie żyją pod silną presją i groźbą nieuchronnej przemocy.

Modlitwa jest niezwykle potrzebna

Najważniejszą rzeczą, jaką możemy teraz zrobić, jest modlitwa. Rozmawialiśmy z ekspertami Open Doors o realiach życia wierzących w tym regionie, a oni dali nam kilka konkretnych intencji modlitewnych. Proszę, zawołaj do Boga w intencji Kościoła w Afganistanie, który cierpi z powodu ciągłego niebezpieczeństwa i traumy.

O co możesz się pomodlić:

  1. Módl się się o zakończenie przemocy i o to, by Bóg dał mądrość przywódcom i wszystkim zaangażowanym w negocjacje pokojowe. Módlcie się, aby nikt więcej nie został ranny lub zabity w wyniku walk i nalotów.
  2. Módl się za głodnych. Proś o Boże zaopatrzenie dla tych, którzy znaleźli się na marginesie wojny - dla mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy głodują z powodu suszy i braku dostępu do żywności i innych podstawowych potrzeb. Módl się o cuda Pana w ich życiu i o to, by dostarczył im zarówno fizycznego, jak i duchowego pokarmu, który odżywi ich ciała i dusze.
  3. Módl się za wszystkich chorych aby otrzymali niezbędną dla nich pomoc. Wielu ludzi w Afganistanie cierpi i umiera z powodu braku dostępu do opieki zdrowotnej.
  4. Módl się za wysiedlonych. Wiele rodzin przebywa w obozach dla uchodźców, ucieka ze swoich domów lub myśli o ucieczce. Módl się o to, aby Pan dał im swoją ochronę, mądrość, schronienie i zaopatrzenie.
  5. Módl się za wierzących. Wśród wyznawców Chrystusa, którzy potajemnie żyją wiarą w swoich domach, jest wiele strachu i obaw. Módl się o Ducha Świętego, aby wzmocnił tych "potajemnych wyznawców" w ich wnętrzu. Módl się, aby pokój Boży panował w ich sercach.

Zdjęcie dostarczyło: IMB.org

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

SIP

Światowy Indeks Prześladowań

Lista pięćdziesięciu krajów, w których chrześcijanie prześladowani są najbardziej.