Wiadomości prasowe

AFGANISTAN: CHRZEŚCIJANIE PO ROKU RZĄDÓW TALIBÓW

(Open Doors Polska) – W naszej pamięci prawdopodobnie na zawsze utrwalił się obraz zdesperowanych ludzi trzymających się odlatującego z Kabulu samolotu. Ci ludzie chcieli uciec przed talibami. Czy Kościół Jezusa Chrystusa może przetrwać i rozwijać się w kraju, w którym islamscy ekstremiści sieją strach i terror, a chrześcijanom grozi pewna śmierć?

AFGANISTAN: CHRZEŚCIJANIE PO ROKU RZĄDÓW TALIBÓW
„Żyjemy w strachu przed talibami i przed głodem”

Złamane obietnice

Talibowie złamali obietnice dotyczące uczęszczania dziewcząt do szkół oraz otwarcia kraju na prawa człowieka; kobiety i dziewczęta cierpią najbardziej. Trwają przeszukiwania domów w poszukiwaniu „niewiernych” oraz byłych pracowników sił bezpieczeństwa. Chrześcijanie muszą być bardzo ostrożni, aby uniknąć zatrzymania. Nędza w kraju i potrzeby jego mieszkańców stale rosną. Duża część populacji cierpi z powodu głodu. Najważniejszą rzeczą dla prześladowanych braci i sióstr jest nasza nieustanna modlitwa, dlatego poniżej zamieszczamy kilka próśb o modlitwę.

Prosimy, módlcie się w domach i wspólnotach!

  • Módl się za chrześcijan, którzy żyją w strachu przed prześladowaniami; aby ich wiara nie ustała i aby znaleźli sposób na wzajemne umacnianie się i pocieszanie.
  • Módl się za przyjaciół i rodziny naszych braci i sióstr, aby poznali Jezusa Chrystusa. Często zdarza się, że tylko jedna osoba w rodzinie wierzy w Jezusa, a w jego/jej sercu jest pragnienie, aby dzielić się Ewangelią z najbliższymi.
  • Módl się, aby Bóg udaremnił i zniszczył złe plany grup i przywódców ekstremistycznych. Módl się o bezpieczeństwo chrześcijan i o siłę, by pozostali wierni pośród obecnych i przyszłych prześladowań.
  • Módl się o działanie Ducha Świętego w sercach ekstremistów, aby odwrócili się od swoich złych czynów i uwierzyli w Ewangelię. Poproś Boga, aby dawał im wizje i sny, w których im się objawi.
  • Módl się o otwarcie kraju, aby umożliwić pracę chrześcijańskim organizacjom pomocowym. Módl się za chrześcijan, których rodziny i plemiona odmawiają im pomocy, ponieważ porzucili islam i poszli za Jezusem.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Gulshan mieszkała w Kabulu. Kiedy pracownicy Open Doors rozmawiali z nią o prześladowaniu i zabijaniu chrześcijan po dojściu talibów do władzy w sierpniu 2021 roku, powiedziała: „Niech Pan przypomina ci o naszym bólu. Jesteśmy pewni, że ratunkiem są nasze zjednoczone modlitwy w Chrystusie”.

Zobacz również

Światowy Indeks Prześladowań 2024

Coroczny Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów i szczegółowy raport, który obejmuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Pragniemy, aby był on wezwaniem do modlitwy i zaangażowania się na rzecz wsparcia naszych prześladowanych sióstr i braci.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.