Świadectwa wiary

ARABIA SAUDYJSKA: PROCES CHRZEŚCIJANINA SKAZANEGO ZA DZIELENIE SIĘ EWANGELIĄ

Adam odważnie głosił Jezusa, w jego islamskiej ojczyźnie grozi za to surowa kara. Adam potrzebuje naszej modlitwy.

(Open Doors Polska) – „To wy, swoim przesłaniem, oświeciliście mój umysł wiarą i modlitwą oraz zaszczepiliście w moim sercu miłość Chrystusa”. To, co brzmi jak list apostoła Pawła, to słowa Adama*, chrześcijanina, który jest sądzony w Arabii Saudyjskiej. Te słowa napisał kilka dni temu. Za odważne dzielenie się Ewangelią Adamowi grozi surowa kara. 3 czerwca zostanie ogłoszony wyrok. Wielu chrześcijan z całego świata modli się dziś za Adama.

 

Arabia Saudyjska kancelaria
Zdjęcie symboliczne: Ta kancelaria prawna na starym mieście w Jeddah oferuje „porady prawne i szariatu”

Boże działanie

Rasheed*, jeden z przyjaciół i były muzułmanin, tak opisuje sytuację, w której znalazł się Adam: „Adam jest bardzo otwarty, nie ukrywa swoich przekonań religijnych; chce, by inni ludzie poznali Jezusa. Otwarcie i chętnie mówi o swojej wierze. Chodzi do meczetu, aby modlić się do Jezusa. Czasami zostawia tam Biblie. W restauracji opowiedział grupie przyjaciół o Jezusie, niestety jeden z nich doniósł na niego”.

Jego najstarszy syn Mateusz* został zmuszony do opuszczenia kraju, więc Adam mieszka teraz z żoną i młodszym synem. W tym roku, dzięki Bożej interwencji, Adam i jego rodzina zostali uratowani z kłopotów. W kwietniu, na przykład, Adam został niespodziewanie uniewinniony – po tym, jak został fałszywie oskarżony – kiedy sędzia wdał się w sprzeczkę z prawnikami strony pozywającej. Na początku maja jego żona została uwięziona na kilka tygodni przez krewnych, którzy w ten sposób próbowali zmusić ją do rozwodu z Adamem. Jednak pod koniec maja udało jej się wrócić do męża i syna. Chrześcijanie w wielu krajach zaczęli się modlić i wspierać Adama i jego rodzinę.


Adam pisze: „Dziękuję za wasze modlitwy wznoszone do Króla Królów za mnie, moje dzieci i moją ukochaną żonę. Wasze orędzia docierające do mnie przez tutejszego brata, dodają mi sił i dają mi pewność, że Jezus jest Zwycięzcą!”.

Prześladowany, ale nie osamotniony

Rasheed uczęszcza do tego samego kościoła domowego co Adam i dobrze rozumie presję, pod jaką się on znajduje. Było to widoczne podczas ostatniego wspólnego nabożeństwa. Spotkanie trwało ponad cztery godziny, ale dzielenie się Słowem Bożym skończyło się już po trzydziestu minutach. Rasheed opowiada: „Wtedy zaczęliśmy się modlić o Adama. Kładliśmy na niego ręce, modliliśmy się i płakaliśmy. Był to długi czas modlitwy. Pocieszyliśmy go i wtedy zaczął chwalić i wielbić Boga”. Adam żyje w stresie. Boi się, co stanie się z jego bliskimi, stara się jednak tego nie okazywać. Są momenty, kiedy jest pełen ufności, czyta Biblię i modli się”.


Adam pisze: „Nie wiem, co się ze mną stanie po 3 czerwca: Czy zobaczę jeszcze moje dzieci i żonę? Czy będę mógł czytać Wasze wiadomości? Moje serce będzie przy Jezusie, a moje myśli będą przy moich dzieciach, ale jestem pewien, że Jezus będzie z nimi i da im siłę, by nadal żyć”.


*imię zmienione

Prosimy, módl się za Adama i chrześcijan w Arabii Saudyjskiej!

  • Podziękuj Bogu za odważną wiarę Adama i wszystkich tych, którzy naśladują Jezusa w Arabii Saudyjskiej.
  • Módl się o wzmocnienie Adama i jego rodziny w tym trudnym czasie.
  • Módl się za arabskich chrześcijan, dla których jawne przyznawanie się do swoje wiary, wiąże się z dużym ryzykiem prześladowań.
  • Módl się, aby przesłanie o Bożej miłości w Jezusie Chrystusie dotarło do wielu ludzi w Arabii Saudyjskiej i aby tamtejszy Kościół rósł liczebnie.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

SIP

Światowy Indeks Prześladowań

Lista pięćdziesięciu krajów, w których chrześcijanie prześladowani są najbardziej.