Wiadomości prasowe

BANGLADESZ: 10-LATEK POBITY PRZEZ OJCA KOLEGI

Mężczyzna zaatakował chłopca po kłótni dzieci podczas zabawy

(Open Doors Polska) – 10 marca 10-letni Robiul został dotkliwie pobity przez ojca swojego kolegi. Incydent poprzedziła kłótnia między dziećmi podczas zabawy. Ojciec Robiula Kasem zgłosił pobicie na policję i poprosił o ochronę. Sytuacja w wiosce jest bardzo napięta i dlatego Kasem prosi o modlitwę za swojego syna. 

[Ostrzeżenie dla czytelników: Szczegóły opisane w tekście poniższej mogą być dla niektórych zbyt drastyczne; jeśli masz wątpliwości, pomiń tę część i zapoznaj się z prośbami o modlitwę].

Łóżko jest dla Robiula miejscem, gdzie czuje się bezpieczny
Łóżko jest dla Robiula miejscem, gdzie czuje się bezpieczny

Przywiązany do słupa i pobity

Kasem pochodzi z ubogiej rodziny i jest osobą niepełnosprawną. Odkąd został chrześcijaninem, jego rodzina i on sam stali się celem prześladowań ze strony ludzi z wioski. „Mieszkańcy wioski są wrogo do nas nastawieni i starają się nam uprzykrzyć życie na wszelkie możliwe sposoby. Żyjemy w ciągłym strachu” – opisuje Kasem codzienne życie swojej rodziny.

10 marca syn Kasema Robiul podczas zabawy wdał się w kłótnię z muzułmańskim kolegą. Kłótnia przerodziła się w bójkę. Kolega Robiula poskarżył się ojcu, że został pobity. To wystarczyło, aby ojciec chłopca stracił nad sobą panowanie. Wściekły na małego chrześcijanina poszedł go szukać. Kiedy znalazł Robiula, mężczyzna przywiązał go za ręce do słupa i zaczął brutalnie bić i kopać. Na koniec wepchnął w usta bezbronnego chłopca krowie łajno i oblał go wodą.  Świadkiem całego zdarzenia był młodszy brat Robiula, który mógł tylko bezradnie przyglądać się, jak jego brat był katowany przez dorosłego mężczyznę.

Robiul nie potrafił opowiedzieć rodzicom, co się wydarzyło, ale z powodu traumy, której doznał, rozchorował się i rodzice zaczęli podejrzewać, że przydarzyło mu się coś okropnego. Młodszy brat Robiula w końcu powiedział im, co się stało.

Rodzina wciąż się boi pomimo ochrony policyjnej

Aby uchronić siebie i swoją rodzinę przed dalszymi atakami, Kasem złożył oficjalny wniosek o udzielenie jego rodzinie ochrony przez policję. W okresie, w którym policja zapewnia ochronę, wnioskodawcy są bezpieczni od napaści, ponieważ napastnikom grożą surowe kary. Kiedy w wiosce dowiedziano się, że Kasem zgłosił zajście na policję, mieszkańcy wioski dzwonili do niego codziennie z żądaniami wycofania zgłoszenia. 

Obecna sytuacja jest bardzo stresująca dla rodziny. Muszą mieć się na baczności za każdym razem, gdy wychodzą z domu. Robiul powoli dochodzi do siebie po traumatycznych przeżyciach z marca. Nie chce jeść i najchętniej spędzałby cały dzień w łóżku. Lokalni partnerzy Open Doors odwiedzili rodzinę, by dodać jej otuchy i pomóc.

Dzieci chrześcijan, którzy w przeszłości byli muzułmanami, są narażone na przemoc fizyczną i psychiczną, która jest dla nich niezrozumiała. Bo jak wytłumaczyć dziecku, że ich koledzy, koleżanki i sąsiedzi mogą ich nienawidzić tylko dlatego, że wierzą w Jezusa. Po tym, co przeżył Robiul, trudno jest wrócić do normalnego życia. Kasem prosi o modlitwę o uzdrowienie syna.

W Światowym Indeksie Prześladowań 2023 Bangladesz zajmuje 30. miejsce wśród krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani za wiarę.

Prosimy, módl się za Robiula i jego rodzinę!

  • Módl się, aby Jezus obdarzył Robiula nadprzyrodzonym pokojem, pocieszył go i całkowicie uzdrowił.
  • Módl się o ochronę dla całej rodziny przed dalszymi atakami.
  • Módl się, aby Jezus wzmocnił rodzinę w wierze, aby wypełniła ich Boża miłość i przebaczenie.
  • Módl się, aby dzięki ich postawie mieszkańcy wioski poznali Bożą łaskę.
  • Módl się za prześladowców chrześcijan, aby Jezus zmienił ich serca i usunął nienawiść, która w nich mieszka.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.