Świadectwa wiary

Bangladesz: Chrzest i przemoc.

Chrześcijańskie małżeństwo w szpitalu; pobici z powodu ich wiary.

(Open Doors, Polska) - Razzaq (40) jest dziennikarzem, hodowcą kurczaków i przez wiele lat jedynym chrześcijaninem w swojej rodzinie. Dopiero niedawno jego żona, Rahima (30), nawróciła się do Jezusa. Jej chrzest odbył się 2 kwietnia. Ale ten odważny krok był najwyraźniej kroplą, która przelała czarę goryczy: następnego dnia wybuchł, do tej pory tłumiony, gniew rodziny Razzaqa.

Zdjęcie symboliczne: para nawróconych chrześcijan pochodzenia muzułmańskiego na seminarium w Bangladeszu.
Zdjęcie symboliczne: para nawróconych chrześcijan pochodzenia muzułmańskiego na seminarium w Bangladeszu.

Sąsiedzi zapobiegają tragedii.

W środę 3 kwietnia, około południa, najmłodszy brat Razzaqa, Abdur Rashid i kilku jego przyjaciół weszło bez ostrzeżenia do domu starszego brata. Napastnicy przynieśli ze sobą broń domowej roboty, której użyli, aby zaatakować Razzaqa. Rahima próbowała bronić swojego męża, ale ona też została pobita. Gdy sąsiedzi usłyszeli wołanie o pomoc, pospieszyli z ratunkiem i powstrzymali atakujących. Mąż i żona doznali poważnych obrażeń i zostali przewiezieni do najbliższego szpitala, gdzie musieli pozostać przez trzy dni.

„Nie czujemy się bezpiecznie w tym domu".

Razzaq i Rahima mieszkają we wsi Elongipara, w dystrykcie Kushtia, w zachodnim Bangladeszu. Dwaj bracia i trzy siostry Razzaqa są wściekli na starszego brata, ponieważ dowiedzieli się, że nawrócił się na wiarę chrześcijańską, spotyka się z innymi chrześcijanami i regularnie uczestniczy w nabożeństwach. Po śmierci ojca sytuacja się pogorszyła. Bracia i siostry próbowali podzielić ziemię rodziny między siebie i pozbawić Razzaqa jego praw i spadku.

Dom dwojga chrześcijan znajduje się na tym samym terenie, co dom rodzeństwa Razzaqa. On i Rahima potrzebują naszych modlitw. Powiedzieli: „Nie czujemy się bezpiecznie w tym domu".

Coraz więcej nawróceń, coraz większa presja.

W Bangladeszu liczba chrześcijan nawróconych z islamu stale rośnie. Ich nawrócenie pociąga za sobą różnego rodzaju ograniczenia i trudności ze strony grup islamskich, lokalnych przywódców religijnych i rodzin. Wszędzie w kraju wdrażane są "Fatwas" (islamskie opinie prawne), zwłaszcza na obszarach wiejskich. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się głosy wzywające do wprowadzenia prawa szariatu, aby pokazać światu zewnętrznemu, że Bangladesz jest "Domem Islamu".

*imiona zostały zmienione

Proszę, módl się o chrześcijan w Bangladeszu:

  • Podziękuj za odwagę Razzaqa i Rahimy, którzy mimo sprzeciwu rodziny podjęli decyzję o pójściu za Chrystusem.
  • Módl się o ich całkowite wyzdrowienie i wewnętrzne uleczenie, aby prześladowania, których doświadczyli, nie pozostawiły trwałego śladu.
  • Módl się o braci i siostry Razzaqa oraz innych napastników, aby Jezus uwolnił ich od nienawiści i aby Go poznali.
  • Módl się o wszystkich byłych muzułmanów w kraju, aby przyłączyli się do wspólnot chrześcijańskich i stali się silniejsi w wierze.