Świadectwa wiary

BANGLADESZ: JEZUS LUB RODZINA

Rodzina postawiła Bhuttu ultimatum – ma czas na podjęcie decyzji do końca marca.

(Open Doors Polska) Krewni Bhuttu zagrozili mu, że wyrzucą go z domu, a jego żonę wydadzą za mąż za innego mężczyznę. Tylko dzięki błaganiom córki dano mu ostatnią szansę: Jeśli do końca marca porzuci Jezusa i powróci do hinduistycznych tradycji, będzie mógł pozostać częścią rodziny i nadal mieszkać z żoną i córką.

 

Chrześcijanin z Bangladeszu
W ciągu zaledwie kilku tygodni Bhuttu może stracić rodzinę

Zburzone szczęście rodzinne

Bhuttu (42) mieszka w północnym Bangladeszu z żoną Gaitri i ich 10-letnią córką Sati. Rodzeństwo Bhuttu mieszka w tej samej wsi. Jednak dwa lata temu szczęście rodzinne zostało gwałtownie zburzone: Bhuttu przyjął Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela, a jego hinduska rodzina zareagowała na tę decyzję odrzuceniem.

Każdego dnia żona i rodzeństwo Bhuttu podejmowali wysiłki, aby odwieść go od nowej wiary. Nie powrócił jednak do hinduizmu – a to tylko rozzłościło jego rodzinę. Nie trzeba było długo czekać, aby o konwersji Bhuttu dowiedziała się również społeczność wioski, co tylko zwiększyło presję, której był poddawany. Niemal codziennie musiał znosić obelgi, kilka razy został też pobity. Jednak Bhuttu niezłomnie trzymał się Jezusa.

Kiedy krewni stają się wrogami

15 grudnia 2021 r. rodzeństwo Bhuttu i kilku innych krewnych postanowiło siłą zmusić go do zmiany decyzji. Uzbroili się w to, co mieli pod ręką. Potem wyruszyli, aby znaleźć Bhuttu. Otoczyli go i pobili. Ciężko pobitemu Bhuttu pozwolono odejść, ale też postawiono mu ultimatum: „Jeśli nie porzucisz chrześcijaństwa, nie chcemy mieć z tobą nic wspólnego. Nigdy więcej nie wracaj do domu”.

Bhuttu zdołał zawlec się do domu innego chrześcijanina, gdzie przebywał przez kilka dni, aż doszedł do siebie po odniesionych obrażeniach. Kiedy wrócił do domu, dokonał bolesnego odkrycia: jego żona Gaitri opuściła go i zamieszkała z rodzicami, wraz z Sati, ich córką. Bracia Gaitri już nawet szukali dla niej nowego męża – i wkrótce znaleźli odpowiedniego kandydata. Jednak Sati prosiła, aby dać jej tacie jeszcze jedną szansę. Tak więc bracia i reszta rodziny postawili warunki: Gaitri i Sati wrócą do Bhuttu, a on pozostanie częścią rodziny – jeśli porzuci Jezusa i będzie wyznawał tradycyjny hinduizm. Dali Bhuttu czas na podjęcie decyzji do końca marca.

„Wciąż ją kocham”

„Moja żona już mnie nie kocha, moje rodzeństwo i rodzina mojej żony stali się moimi wrogami – a jeszcze kilka lat temu byli moimi bliskimi” – mówi z rozpaczą Bhuttu. On nie chce i nie może zaprzeć się Jezusa. Jednocześnie nie chce stracić swojej rodziny. „Kocham moich braci i siostry i kocham moją żonę. Wybaczyłem im, bo nadal ich kocham. I modlę się za nich”. Prosimy, przyłączcie się do modlitwy Bhuttu o zmianę sytuacji.

Prosimy, módl się za Bhuttu i chrześcijan w Bangladeszu!

  • Módl się, aby Bhuttu doświadczył bliskości Jezusa i pocieszenia oraz aby miał siłę, by nie ulec presji otoczenia.

  • Módl się, aby miłość i gotowość Bhuttu do przebaczenia zmiękczyły serca jego krewnych i aby zaakceptowali oni wiarę Bhuttu.

  • Módl się, aby krewni Bhuttu i społeczność wioski byli otwarci na Ewangelię.

  • Módl się za innych chrześcijan ze środowisk hinduskich, którzy są odrzucani przez swoje rodziny lub środowisko. Poproś Jezusa Chrystusa, aby zaspokoił ich potrzeby życiowe, jak również zapewnił im wzmacniającą społeczność braci i siostry w wierze.

     

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Opis Kraju

poprzednia pozycja Bangladesz

Czytając profil kraju można uzyskać więcej informacji na temat źródeł i przyczyn prześladowań chrześcijan w Bangladeszu oraz ich wpływu na codzienność.

Światowy Indeks Prześladowań 2024

Coroczny Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów i szczegółowy raport, który obejmuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Pragniemy, aby był on wezwaniem do modlitwy i zaangażowania się na rzecz wsparcia naszych prześladowanych sióstr i braci.