Świadectwa wiary

BANGLADESZ: ZAFASCYNOWANA JEZUSEM

Chrześcijanka i jej córka nadal w niebezpieczeństwie

(Open Doors Polska) – „Chcę przyjąć Isa (Jezusa) jako mojego Zbawiciela” – powiedziała Rubina*, promieniejąc z radości. „I powiem o tym mojemu mężowi”. Jednak zwrócenie się ku Jezusowi, które było dla niej powodem do radości, dla jej męża było czymś zgoła innym.  Zareagował przemocą.
 

Bangladesz kobiety
Chrześcijanka z Bangladeszu. W bengalskim społeczeństwie kobiety, a zwłaszcza chrześcijanki, zajmują bardzo niską pozycję.

 

Okno na Jezusa

Wszystko zaczęło się pięć miesięcy temu w niedzielę. Chrześcijanie z małej wioski w południowo-zachodniej części Bangladeszu zebrali się właśnie na cotygodniowe studium biblijne. Rubina przypadkiem przechodziła obok kościoła. Usłyszała głosy rozmowy dochodzące z pomieszczenia i zaintrygowana przystanęła, żeby posłuchać. Nie miała zamiaru wchodzić do środka, ale przez okno słuchała lekcji biblijnej. To, co usłyszała, tak ją zainteresowało, że wracała pod kościelne okno w kolejne niedziele.

Pewnego dnia pastor kościoła zauważył słuchaczkę za oknem i wyszedł na zewnątrz, aby się jej przedstawić i zapytać, co tam robi. Odpowiedziała z entuzjazmem: „Słucham, bo uwielbiam te lekcje”. Następnie, z promiennym uśmiechem na twarzy powiedziała pastorowi, że jest gotowa, aby zostać naśladowczynią Jezusa.

Decyzja o niebezpiecznych konsekwencjach

Rubina nie mogła zachować dla siebie radości zbawienia. Pobiegła do domu i opowiedziała mężowi o tym wspaniałym Bogu zwanym Jezusem, któremu oddała życie. Decyzja o odejściu od islamu i zostaniu chrześcijanką spotkała się jednak ze sprzeciwem ze strony męża: wściekły pobił Rubinę i kazał jej przestać chodzić do kościoła. Jednak tęsknota Rubiny, by dowiedzieć się więcej o Jezusie, była większa niż jej strach przed gniewem męża. Kiedy tylko mogła, wymykała się z zdomu, by uczestniczyć w niedzielnych spotkaniach kościoła. Ilekroć mąż ją na tym przyłapał, bił ją i groził. Miesiąc temu sytuacja uległa eskalacji. Mąż Rubiny wygonił ją z domu i nie pozwolił wrócić.  Wypędził również ich najstarszą córkę Shalmę* (18 lat).

Nadal w niebezpieczeństwie

Rubina i Shalma nie miały dokąd pójść, ponieważ rodzice Rubiny odmówili przyjęcia ich w swoim domu. Skończyło się na tym, że zamieszkały z rodziną z kościoła. Wspierają je także lokalni partnerzy Open Doors, którzy zastanawiają się, jak najlepiej im pomóc, ponieważ Rubina i Shalma nie są w tej chwili bezpieczne. Bengalskie kobiety, które nie mieszkają w domu i nie znajdują się pod opieką męskiego członka rodziny, są bezbronne wobec samowoli mężczyzn i łatwo stają się obiektem drwin i napaści. Chrześcijanki pochodzenia muzułmańskiego, których odejście od islamu postrzegane jest jako zdrada tradycji i kultury, są szczególnie często celem prześladowań, gwałtów i przymusowych małżeństw. Partnerzy Open Doors proszą o modlitwę za Rubinę i Shalmę – módlcie się szczególnie o ich bezpieczeństwo!

*imię zmienione

Prosimy, módl się za Rubinę i chrześcijan w Bangladeszu!

  • Poproś Jezusa, aby był dla Rubiny i Shalmy opiekunem i uchronił je przed napaścią.
  • Módl się również za inne chrześcijańskie kobiety nawrócone z islamu, aby Bóg otaczał je swoją opieką i chronił przed przemocą.
  • Módl się o to, aby Rubina wzrastała w wierze i lepiej poznała Jezusa.
  • Podziękuj Jezusowi, że Rubina miała odwagę powiedzieć swojej siostrze o Bogu, w którego uwierzyła. Siostra wydaje się bardzo otwarta na Ewangelię. Módl się, aby to, co usłyszała, zapadło głęboko w jej serce i aby zdecydowała się pójść za Jezusem.

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

SIP

Światowy Indeks Prześladowań

Lista pięćdziesięciu krajów, w których chrześcijanie prześladowani są najbardziej.