Wiadomości

DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA: ROLNICTWO W SŁUŻBIE PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN

Sarah chce wykorzystać swoją wiedzę na rzecz prześladowanych chrześcijan – ludzi takich jak ona.

(Open Doors Polska) – 24-letnia Sarah wiele w życiu przeszła. Decyzja pójścia za Jezusem okazała się nie do zaakceptowania przez jej rodzinę. Pomimo wielu przeciwności Sarah nie straciła wiary, co więcej, pomimo braku wsparcia rodziny udało jej się ukończyć studia rolnicze. Teraz Sarah marzy o wykorzystaniu swojej wiedzy, aby pomóc innym chrześcijanom.

Najgorętszym pragnieniem Sary jest to, aby jej rodzice uwierzyli w Jezusa Chrystusa (zdjecie symboliczne: młoda kobieta we DRK).
Najgorętszym pragnieniem Sary jest to, aby jej rodzice uwierzyli w Jezusa Chrystusa (zdjecie symboliczne: młoda kobieta we DRK).

Wiara rośnie w obliczu przeciwności

Sarah poznała Jezusa w 2014 roku dzięki nauczycielce w szkole, do której chodziła. Ewangelia wywarła na niej tak duże wrażenie, że postanowiła odjeść od islamu. Ponieważ Sarah przeprowadziła się do miasta bez rodziny ze względu na szkołę, początkowo nic nie przeszkadzało jej w praktykowaniu nowej wiary. W 2017 roku została ochrzczona w kościele, w którym nadal służy w zespole uwielbienia. Ale w 2018 roku jej rodzice również przeprowadzili się do miasta i dowiedzieli się, że ich córka została chrześcijanką. To był dla nich szok i wstyd dla całej rodziny. Wkrótce zaczęły się naciski, które miały na celu przekonanie Sary do powrotu do islamu. Jednak im bardziej jej krewni zmuszali ją do zmiany decyzji, tym bardziej jej w Chrystusa rosła. W końcu rodzice odmówili dalszego płacenia za jej studia – wielkie marzenie Sary miało się nie spełnić.

Wspólnota Sary wiedziała o jej trudnej sytuacji i zwróciła się do Open Doors o pomoc. Dzięki darczyńcom Sarah mogła kontynuować naukę na uniwersytecie. „Ukończyłam studia w 2022 roku i jestem teraz specjalistką w dziedzinie rolnictwa” – wyjaśnia Sarah. „Bóg okazał mi łaskę poprzez braci i siostry, którzy mnie nie puścili i razem udało nam się przejść przez ten trudny czas. Nie było to dla mnie łatwe, ale dzięki łasce Bożej udało mi się”.

Wizja służby

Pamiętając własne przejścia, Sarah jest zdeterminowana, aby wykorzystać swoje wykształcenie dla dobra innych chrześcijan, którzy tak jak ona odeszli od islamu i tym samym stracili wsparcie rodzin. „Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i pomagali mi! Modlę się, aby miłość, którą mi okazaliście, nie ograniczała się tylko do mnie; ponieważ jest wielu ludzi, którzy znajdują się w podobnej sytuacji”. Sarah chce pomagać takim ludziom poprzez projekty rolnicze. Plany zawodowe to nie jedyna rzec, które leży jej na sercu: „Modlę się każdego dnia, aby moi rodzice pewnego dnia poznali Chrystusa. Wiem, że tylko Bóg może zmienić nas ludzi, więc modlę się do Niego, aby moi rodzice pewnego dnia przyjęli Jezusa Chrystusa do swoich serc”.

Prosimy, módl się za Sarę i chrześcijan w Demokratycznej Republice Konga!

  • Podziękuj Jezusowi za odwagę i wizję Sary, by stanąć w obronie innych chrześcijan, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.  
  • Módl się za chrześcijan znajdujących się w podobnej sytuacji jak Sara, aby i oni zdołali oprzeć się prześladowaniom i doświadczyli Bożej pomocy. 
  • Módl się za muzułmańskich krewnych chrześcijan, aby otworzyli swoje serca na Ewangelię.
  • Módl się o zakończenie przemocy w niespokojnych prowincjach Ituri i Kiwu Północne, gdzie uzbrojone oddziały regularnie zabijają chrześcijan.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.

przekazywana Biblia

Dzięki Twojemu wsparciu Open Doors może pomagać prześladowanym chrześcijanom, realizując konkretne projekty. Tutaj można znaleźć informacje o darowiznach i sposobie ich wykorzystania.