Wiadomości prasowe

DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA: TROSKA O UPROWADZONYCH

Miejscowości i wspólnoty w północno-wschodniej części kraju są nieustannie wstrząsane kolejnymi śmiertelnymi atakami

(Open Doors, Polska) – Kiedy na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga (DRK) porywani są liderzy wspólnot, zwykle uznaje się ich za zmarłych. Paluku Katahiindwa Claude i jego żona Katungu Vyahasa Esther zaginęli 15 maja. Ponieważ jednak do tej pory nie odnaleziono ich ciał, kościół i rodzina nie tracą nadziei, że uprowadzeni wciąż żyją. Prosimy o modlitwę za lidera wspólnoty i jego żonę!

 

DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA: TROSKA O UPROWADZONYCH
Paluku Katahiindwa Claude i jego żona Katungu Vyahasa Esther 

Nie wrócili ze żniw

Paluku Katahiindwa Claude (45) jest liderem kościoła 3e-CBCA w wiosce Lolwa niedaleko miasta Mambasa. Dwa dni przed ich zniknięciem małżeństwo pojechało na swoją farmę, która znajduje się około dwóch kilometrów od Lolwa. Jak zwykle planowali spędzić tam noc lub dwie, aby zebrać plony, a następnie wrócić do domu. Kiedy po dwóch dniach nie wrócili, przyjaciele zdali sobie sprawę, że stało się coś złego.

Znajomy rodziny, Kakule Kowa, ze stolicy prowincji Bunia (prowincja Ituri), powiedział, że duchowny i jego żona zostali wzięci jako zakładnicy w drodze powrotnej z farmy. Zgłosił ich zaginięcie władzom. W odpowiedzi na jego zgłoszenie, pastor Kakule otrzymał oficjalną informację, że podczas poszukiwań, na drodze z farmy znaleziono dowód osobisty pastora Paluku i jego Biblę. Para ma dziewięcioro dzieci. Jak dotąd nie dali znaku życia.

W czasie gdy małżeństwo zaginęło, bojownicy ADF przeprowadzili ataki w kilku wioskach w rejonie Mambasa. W atakach tych napastnicy zabili łącznie 17 chrześcijan, w tym troje dzieci. Według Johna Vuleveryo, działacza na rzecz praw obywatelskich z Mambasy, jedenaście ofiar straciło życie po tym, jak islamiści zamknęli ich w budynku i podpalili.

„... abyśmy mogli kontynuować dzieło Pana”

Wschodnie rejony DRK są stale atakowane przez bojowników ADF, głównie na obszarach Beni, Irumu i części dystryktu Mambasa. W maju 2024 r. ADF zabiło tam co najmniej 45 chrześcijan w kilku wioskach.
Pomimo napływających złych wiadomości pastor Kakule wraz z rodziną i kongregacją pastora Paluku, nie traci nadziei: „Modlimy się, aby Bóg pomógł im wrócić do domu. Abyśmy mogli kontynuować dzieło Pana. Modlimy się, aby wszyscy chrześcijanie na świecie chwycili się za ręce i modlili się z nami. Niech pokój powróci do naszych społeczności. Tam, gdzie wykonujemy dzieło Pana, módlmy się, aby sługa Boży był wolny i będziemy się radować, gdy zobaczymy go z nami” – powiedział pastor Kakule.

Prosimy, módl się za pastora Paluku i jego żonę:

  • Módl się, aby Jezus dokonał cudu i uprowadzona para mogła wrócić do swoich dzieci.
  • Módl się o Boże pocieszenie dla dzieci i kościoła uprowadzonych.
  • Módl się, aby Bóg położył kres przemocy i wzmocnił wiarę chrześcijan w okolicy.
  • Módl się, aby Bóg wylał swojego Ducha na ADF i aby wielu bojowników odnalazło wiarę w Niego.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.

Załóż grupę modlitewną

Grupa modlitewna Open Doors to wspólnota osób, które modlą się za prześladowanych chrześcijan. Gorąco zachęcamy do zakładania takich grup, ponieważ modlitwa ma wielką MOC.