Świadectwa wiary

Indie: Boża miłość pomaga przetrwać w czasie prześladowań

W walce o swoje powołanie Rupa doświadcza troski duchowej rodziny

(Open Doors Polska) - Kiedy Rupa* postanowiła pójść za Jezusem Chrystusem i zrezygnowała z kariery zawodowej, jej życie zmieniło się o 180 stopni. Dawniej ulubione córka ojca, teraz poznała jego gorzki sprzeciw. Najbardziej boli ją to, że ojciec, mimo że osobiście doświadczył życia z Jezusem, najwyraźniej wyrzekł się swojej wiary. Dzięki pomocy pastora i wielu chrześcijan na całym świecie Rupa przezwycięża trudności i smutki, i podąża za Bożym powołaniem.

2020-03-11_Open_Doors_753x420_Indie_Detailpage

Rupa kontynuuje naukę dzięki pomocy wielu osób dobrej woli. Mówi: „Nie mam słów, by podziękować wszystkim, którzy mi pomogli”.

Służyć Bogu za wszelką cenę

Rupa jest środkowym dzieckiem spośród pięciorga rodzeństwa. Wszyscy uwierzyli w Jezusa po tym, jak ojciec doświadczył uzdrowienia, a następnie opowiedział ewangelię swojej rodzinie. Na początku Chrystus był dla niej tylko imieniem, wyjaśnia Rupa - dopóki nie poznała Go osobiście podczas kościelnego obozu młodzieżowego i nie zdecydowała się na duchową służbę zamiast pracy księgowej.

Oczekiwała, że jej rodzina będzie zadowolona z tej decyzji - zwłaszcza ojciec. Jednak kiedy ogłosiła tę wiadomość, zabronił jej nawet myśleć o służbie. Rupa miała zostać szanowaną księgową i zarabiać pieniądze. Później, po ślubie, mogłaby służyć Bogu.

„Musiałam zamykać się w łazience, żeby się pomodlić"

Pomimo doświadczenia uzdrowienia, ojciec Rupy zaczął odsuwać się od Jezusa. Źle traktował córkę. „Musiałam iść do łazienki, żeby się pomodlić i czytać Biblię. Było mi smutno, że ojciec całkowicie porzucił wiarę w Jezusa Chrystusa i nękał mnie w ten sposób. Przestał mnie wspierać w nauce na studiach i przestał ze mną rozmawiać”. Ojciec groził: „Jeśli nie zmienisz zdania i nadal będziesz chciała pracować w kościele, zerwiemy z tobą wszelkie kontakty". Z ciężkim sercem Rupa postanowiła kontynuować pracę w swoim kościele. Wyglądało na to, że będzie musiała przerwać studia.
Rupa otrzymała wsparcie od swojego pastora. Skontaktował ją również z lokalnymi partnerami Open Doors, którzy pomogli jej zapisać się na dobrą uczelnię i kontynuować naukę.

Bezpieczna z niebiańskim ojcem

Ojciec ciągle stara się odwieść Rupę od jej decyzji. Kiedy odwiedziła dom, zamknął ją nawet na klucz, aby uniemożliwić jej kontynuowanie nauki. Ze łzami opowiada o swoim bólu, gdy koledzy z klasy opowiadają o swoich ojcach. Na pytanie, co daje jej siłę, Rupa cytuje proroka Izajasza: "Czy kobieta może zapomnieć o swoim niemowlęciu i nie zlitować się nad dziecięciem swego łona? A choćby nawet one zapomniały, jednak Ja ciebie nie zapomnę! Oto na moich dłoniach wyrysowałem cię, twoje mury stoją mi zawsze przed oczyma”. (Księga Izajasza 49:15-16) Rupa wyjaśnia: „Te wersety zapewniają mnie, że nawet jeśli ludzie mnie opuszczą, mój Bóg mnie nie opuści”.

*imię zmienione

Prosimy, módl się za Rupę:

  • Podziękuj Jezusowi za jej determinację i wierność w wierze.
  • Módl się za Rupę i innych młodych chrześcijan, których Jezus powołał do swojej posługi, aby umacniał ich wiarę i aby na nowo doświadczali Jego opieki.
  • Módl się, aby ojciec Rupy ponownie otworzył swoje serce na Jezusa i pojednał się z córką.
  • Podziękuj także za jej pastora i chrześcijan, którzy tak hojnie ją wspierają.