Prześladowania w Indiach

Indie

10
ŚIP
2020
Indie
Religia
Hinduizm
Ranking poprzednie lata
10
ISO
IN
Indie
Chrześcijan
66,19
Populacja
1368.74
Religijnie motywowany nacjonalizm
Życie prywatne: 12.900
Życie w rodzinie: 13.000
Życie w społeczeństwie: 13.500
Życie w państwie: 15.000
Życie w kościele: 13.500
przemoc fizyczna: 14.800

Okres badawczy

1 listopada 2019 – 31 października 2019

Uzyskane wyniki

Życie prywatne: 12.900
Życie w rodzinie: 13.000
Życie w społeczeństwie: 13.500
Życie w państwie: 15.000
Życie w kościele: 13.500
przemoc fizyczna: 14.800

Przyczyny prześladowania chrześcijan w Indiach

Wszyscy indyjscy chrześcijanie bez względu na wyznanie i pochodzenie są prześladowani, ponieważ radykalni hinduiści postrzegają ich jako obcych. Hinduiści dążą do oczyszczenia kraju z wyznawców islamu i chrześcijaństwa, i nie cofają się przed użyciem przemocy, aby ten cel osiągnąć.

Coraz więcej stanów rozważa wprowadzenie przepisów antykonwersyjnych, stosowanych szczególnie restrykcyjnie w stosunku do chrześcijan; wzmaga się negatywny przekaz mediów i rośnie też poziom bezkarności zbrojnych grup hinduistycznych.
Osoby nawrócone na chrześcijaństwo – w przypadku Indii chodzi tu o nawróconych z rodzin hinduistycznych – szczególnie dotkliwie odczuwają prześladowania i są przymuszane, by wróciły do hinduizmu, np. poprzez kampanię pod nazwą Ghar Wapsi („powrót do domu”). Chrześcijanie padają ofiarą napaści, a czasami są nawet zabijani.

Przyczyny zmiany miejsca w ŚIP 2020

Wynik w kategorii „przemoc” spadł do 14,8 pkt z 15,2 w ŚIP 2019. W 12 miesiącach, które obejmuje ŚIP 2020, doszło do mniejszej liczby zabójstw na tle religijnym, jednak w większości z 12 podkategorii składowych „przemocy” odnotowano skrajnie wysokie wyniki.
Życie codzienne chrześcijan w Indiach    

Chrześcijanie w Indiach doznają przemocy z rąk ekstremistów; co roku odnotowuje się tysiące incydentów. Kilka indyjskich stanów przyjęło prawo antykonwersyjne, a rządząca partia Bharatiya Janata otwarcie deklaruje zamiar wprowadzenia go w całym kraju. Przepisy te wykorzystywane są jako pretekst do przerywania nabożeństw i nękania chrześcijan, i prawie uniemożliwiają chrześcijanom dzielenie się ewangelią. Mimo to, wiele osób nawraca się poprzez cudowne uzdrowienia.

W jaki sposób Open Doors pomaga chrześcijanom w Indiach?   

  • dytrybucja prześladowanym chrześcijanom Biblii, Biblii dla dzieci, minibibliotek, podręczników szkoleniowych i materiałów do zajęć katechetycznych
  • szkolenia: przygotowujące na prześladowania przywódców kościołów, pracowników kościelnych, kobiety i młodzieży
  • projekty socjo-ekonomiczne: utrzymanie i rozwój społeczności, programy alfabetyzacji dla dorosłych, kształcenie dzieci i młodzieży, edukacja zawodowa
  • pomoc humanitarna dla prześladowanych chrześcijan
  • pomoc prawna
  • zapewnianie zespołów szybkiego działania w terenie zdolnym dostarczyć pomoc w krótkim czasie
  • projekty specjalne.

Intencje modlitewne

W ostatnich latach widoczny jest wzrost poczucia bezkarności organizacji hinduistycznych, które głoszą, że Indie są krajem hinduistycznym i nie ma tu miejsca dla innych religii. Módl się za chrześcijan nawróconych z hinduizmu, na których wymuszany jest powrót do tradycyjnej religii Indii.
Módl się o Bożą opiekę i ochronę dla chrześcijan, którzy z odwagą głoszą Słowo Boże w stanach zagrożonych prawem antykonwersyjnym. Módl się o mądrość dla ich ewangelizacyjnych wysiłków.
Módl się o dziewczęta przetrzymywane w areszcie domowym przez rodziny z powodu ich wiary. Módl się o posilenie dla nich i o to, by ich rodziny poznały Pana Jezusa Chrystusa.

Brat Andrew, założyciel Open Doors, mówi: „Nasze modlitwy mogą dotrzeć tam, gdzie my nie możemy. Kiedy się modlimy, nie ma granic, murów więzienia, zamkniętych drzwi”.

Modlitwa za Indie

Ojcze Niebiański, zmiłuj się nad naszymi braćmi i siostrami w Indiach. Spraw, aby poznali Cię jako swoją Skałę, Dobroczyńcę i Obrońcę. Zatroszcz się o tych, którzy zostali odrzuceni przez rodziny i przyjaciół ze względu na Twoje imię. Dotknij się serc ekstremistów hinduistycznych, aby zostali pokonani i przemienieni Twoją miłością. Amen

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.