Prześladowania na Malediwach

Malediwy

14
ŚIP
2020
Malediwy
Religia
Islam
Ranking poprzednie lata
14
ISO
MV
Malediwy
Chrześcijan
około kilku tys.
Populacja
0.45
Islamski ekstremizm
Dyktatorska Paranoja
Zorganizowana korupcja
Życie prywatne: 15.400
Życie w rodzinie: 15.600
Życie w społeczeństwie: 14.000
Życie w państwie: 15.900
Życie w kościele: 16.600
przemoc fizyczna: 0.700

Okres badawczy

1 listopada 2018 – 31 października 2019

Uzyskane wyniki

Życie prywatne: 15.400
Życie w rodzinie: 15.600
Życie w społeczeństwie: 14.000
Życie w państwie: 15.900
Życie w kościele: 16.600
przemoc fizyczna: 0.700

Przyczyny prześladowania chrześcijan na Malediwach

Malediwy są jednym z najgęściej zaludnionych krajów na świecie. Widać to wyraźnie na przykładzie głównej wyspy, Male. Zwarte, jednorodne wspólnoty zwracają szczególną uwagę na wszelkie odstępstwa od normy, w tym na wybory religijne. Miejscowi politycy niezmiennie deklarują, że Malediwy są i będą w 100% muzułmańskim krajem, nie pozostawiając miejsca na żadne odchylenia w tym zakresie. Nawrócenie na chrześcijaństwo może skutkować zgłoszeniem tego faktu przywódcom muzułmańskim lub władzom. Chrześcijanie ekspatrianci, w większości pracujący w sektorze turystycznym i pochodzący z Indii i Sri Lanki, są również uważnie obserwowani, co bardzo utrudnia życie w chrześcijańskich wspólnotach.

Życie codzienne chrześcijan na Malediwach     

Malediwscy chrześcijanie utrzymują swoją wiarę w tajemnicy. Zdarzały się przypadki, gdy małżonkowie odkrywali dopiero po latach, że oboje są aktywnymi chrześcijanami, ponieważ ukrywali przed sobą nawzajem swoją wiarę. Jeśli fakt ten wyszedłby na jaw, utraciliby obywatelstwo. Nawet posiadanie Biblii może skutkować więzieniem. W praktyce żadne spotkania nie są możliwe. Większość chrześcijan na Malediwach to imigranci. Są ściśle monitorowani i z reguły wolą nie organizować spotkań z obawy przed konsekwencjami. Dzielenie się ewangelią z muzułmanami jest nielegalne i może skutkować deportacją.

W jaki sposób Open Doors pomaga chrześcijanom na Malediwach?     

Przywódcy Malediwów twierdzą, że ich ludność jest w 100% muzułmańska i są z tego dumni. Wszelkie próby konwersji kogokolwiek z islamu podlegają karze pozbawienia wolności lub grzywny. Dlatego Open Doors wzywa do zwiększenia wsparcia modlitewnego ze strony chrześcijan z całego świata, aby więcej Malediwczyków mogło uwierzyć w Chrystusa.

Intencje modlitewne

Być Malediwczykiem to być muzułmaninem. Módl się, aby Pan Jezus mógł przemówić do każdego Malediwczyka poprzez sen lub wizję, aby mogli dotrzeć do wierzących, którzy będą na tyle odważni, by dzielić się z nimi ewangelią.
Módl się, aby Bóg poprowadził ukrywających się wierzących, by mogli znaleźć wspólnotę. Módl się, aby mieli dostęp do Biblii, która zgodnie z prawem malediwskim jest uważana za kontrabandę.

Módl się o biblijne nauczanie ukrywających się wierzących w tym kraju. Jest ono niezmiennie bardzo trudne ze względu na kwestie bezpieczeństwa i jedności.

Módl się, aby Bóg udzielał odpowiedzi i przynosił rozwiązania, jak pokonać wszelkie przeszkody, aby wierzący w ukryciu mogli karmić się duchowo i codziennie wzrastać na podobieństwo Chrystusa.

Modlitwa za Malediwy

Panie Jezu, proszę, umocnij naszych braci i siostry na Malediwach. Dawaj ludziom sny i wizje, które pokażą im, kim jesteś i jak bardzo ich kochasz. Chroń wierzących, którzy spotykają się potajemnie i pomóż im pozostać wiernymi Tobie w czasie próby.

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.