Świadectwa wiary

INDIE: CORAZ WIĘCEJ PRZYPADKÓW AGRESJI WOBEC CHRZEŚCIJAN

Liczne ataki na chrześcijan, do których dochodziło w grudniu, potwierdzają niepokojący trend

(Open Doors Polska) – W ciągu kilku ostatnich lat z niepokojem obserwowaliśmy stopniowe pogorszenie się sytuacji chrześcijan w Indiach. Od 2019 roku Indie, największa demokracja świata, zajmują 10 miejsce w Światowym Indeksie Prześladowań. Prześladowania społeczności chrześcijańskich stały się „normalnością”. Jednak my wiemy, że w tej złej normalności żyją nasi bracia i siostry w Chrystusie. Poniżej w punktach przedstawiamy znane nam incydenty, które miały w jednym tylko miesiącu – grudniu.

 

Pożar w Indiach
Zdjęcie symboliczne: W tym podpaleniu kościoła ranny został pastor, a całe mienie kościoła zostało zniszczone

5 grudnia, dystrykt Jhabua, Madhya Pradesh

Hinduscy ekstremiści weszli do budynku i zakłócili nabożeństwo; policja, która została wezwana na miejsce, aresztowała pastora Ramesha.

6 grudnia, dystrykt Vidisha, Madhya Pradesh

Zwolennicy hinduskich organizacji Vishva Hindu Parishad i Bajrang Dal obrzucili kamieniami chrześcijańską szkołę. Tego dnia miały się odbyć egzaminy dla studentów 12. klasy. Policja rozpędziła tłum i aresztowała pięć osób.

6 grudnia, dystrykt Nagapattinam, Tamil Nadu

Podczas spotkania modlitewnego do kościoła wtargnęło około 50 ekstremistów, którzy zażądali przerwania spotkania. Ponieważ chrześcijanie odmówili, napastnicy zamknęli drzwi od zewnątrz. Wezwana na miejsce policja nie przyjęła skargi od chrześcijan, a władze do tej pory nie przeprowadziły dochodzenia w tej sprawie.

9 grudnia, Rohtak, Haryana

Duża grupa zwolenników Bajrang Dal przerwała spotkanie modlitewne i zaatakowała pastora oraz kilkoro chrześcijan. Napastnicy wezwali policję i złożyli skargę na pastora za rzekome zmuszanie hindusów do konwersji. Urzędnicy przerwali spotkanie.

13 grudnia, Panipat, Haryana

Grupa 50 wyznawców Bajrang Dal przerwała spotkanie modlitewne głośnymi okrzykami i wyzwiskami. Byli uzbrojeni w kije i żelazne pręty, obrażali kobiety, zniszczyli część obiektu i system nagłośnieniowy. Następnie oskarżyli pastora o przymusowe nawrócenie i grozili mu śmiercią.

 18 grudnia, Mirzapur, Bengal Zachodni

Podczas prywatnego spotkania modlitewnego, hinduscy wieśniacy weszli do domu i oskarżyli obecnego tam pastora o zmuszanie do konwersji poprzez zapraszanie na modlitwę. Pobili pastora i innych uczestników spotkania.

19 grudnia, Yamunanagar, Haryana

Grupa hinduskich ekstremistów zablokowała drogę i zażądała aresztowania kilku chrześcijańskich misjonarzy i lokalnych pastorów. Rzekomo zmuszali ludzi do konwersji i znieważali hinduskich bogów. Napastnicy domagali się zamknięcia kościołów i instytucji chrześcijańskich oraz uwięzienia chrześcijan. Później zebrali się pod posterunkiem policji i próbowali wywrzeć presję na miejscową policję.

25 grudnia, Majuli, Assam

Świąteczne uroczystości w sześciu miejscach publicznych i 21 prywatnych zostały zakłócone przez agresywnych napastników.

29 grudnia, Belagavi, Karnataka

Podczas prywatnego spotkania bożonarodzeniowego pięciu ekstremistów z Bajrang Dal weszło do domu pastora Akshya, przerwało modlitwy i zarzuciło obecnym tam chrześcijanom, że siłą nawracają ludzi. Pobili wiernych, którzy próbowali bronić pastora. Dwóch chrześcijan trafiło do szpitala. Po pobiciu ekstremiści zawiadomili policję i złożyli skargę na pastora Akshaya.

31 grudnia, Bagalkot, Karnataka

Jedna ze szkół została zamknięta za podawanie mięsa w ramach szkolnych obchodów Bożego Narodzenia. Hinduscy ekstremiści i rodzice oskarżyli dyrekcję szkoły o zmuszanie uczniów do jedzenia zakazanych produktów. Podobne uroczystości odbywały się we wcześniejszych latach bez żadnych problemów i skarg.

Prosimy, módl się za chrześcijan w Indiach!

  • Módl się o pocieszenie i uzdrowienie dla wszystkich, którzy odnieśli obrażenia lub doznali traumy w wyniku ataków.

  • Módl się, aby chrześcijanie w obawie przed atakami nie zaprzestali gromadzić się na wspólne nabożeństwa.

  • Módl się o mądrość i odwagę dla wszystkich duchowych przywódców kościołów i wspólnot.

  • Módl się za napastników i wszystkich hinduskich ekstremistów, aby Bóg działał wśród nich, a Duch Święty otworzył ich oczy na Jezusa.

     

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Opis Kraju

poprzednia pozycja Indie

Czytając profil kraju można uzyskać więcej informacji na temat źródeł i przyczyn prześladowań chrześcijan w Indiach oraz ich wpływu na codzienność.

Światowy Indeks Prześladowań 2024

Coroczny Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów i szczegółowy raport, który obejmuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Pragniemy, aby był on wezwaniem do modlitwy i zaangażowania się na rzecz wsparcia naszych prześladowanych sióstr i braci.