Zachęta do modlitwy

Indie: dramat rodziny podczas ataku ekstremistów na spotkanie modlitewne

Nowy Światowy Indeks Prześladowań pokazuje, że przemoc wobec chrześcijan w Indiach utrzymuje się na skrajnie wysokim poziomie

(Open Doors Polska) – Noworoczne spotkanie modlitewne chrześcijan w indyjskim stanie Madhya Pradesh zakończyło się niespodziewanie, kiedy do prywatnego domu wtargnęli hinduscy ekstremiści i pobili obecnych tam chrześcijan. Jedną z uczestniczek spotkania była ciężarna kobieta, która niedługo potem urodziła martwe dziecko. W najnowszym Światowym Indeksie Prześladowań Indie po raz kolejny znalazły się w pierwszej dziesiątce krajów, w których chrześcijanie stoją w obliczu najsilniejszych prześladowań.

Chrześcijanie w Indiach muszą być coraz bardziej ostrożni podczas swoich spotkaniach (Zdjęcie symboliczne)
Chrześcijanie w Indiach muszą być coraz bardziej ostrożni podczas swoich spotkaniach (Zdjęcie symboliczne)

Napastnik uderzył ciężarną chrześcijankę w brzuch

31 grudnia 2020 roku pastor Arvind Piplode i kilkoro członków jego wspólnoty w Thikri (Madhya Pradesh) przygotowywali się do tradycyjnego noworocznego spotkania modlitewnego. Miało się ono odbyć w domu Rakesha i Leeli Alave. Podczas gdy około ośmiu osób było zajętych przygotowaniami, do domu wtargnęła grupa ponad 35 hinduskich ekstremistów. Najpierw odebrali zebranym telefony komórkowe, następnie zaczęli ich obrażać, straszyć, aż w końcu zaczęli kopać i bić wszystkich obecnych. Leela Alave, żona Rakesha, była w ósmym miesiącu ciąży. Jeden z ekstremistów uderzył ją tak mocno w brzuch, że upadła na ziemię. Niespodziewanie Leela zaczęła rodzić, ale nikt nie mógł jej pomóc ani zabrać jej do szpitala, ponieważ bandyci nadal kontrolowali całą grupę. W końcu jednemu z chrześcijan udało się wezwać policję. Zanim policjanci pojawili się na miejscu zdarzenia, ekstremiści uciekli. Wkrótce potem Leela urodziła martwe dziecko.
Ten brutalny incydent wywołał wielkie oburzenie wśród miejscowych chrześcijan. Niektórzy z nich od 6 stycznia czekają przed komisariatem policji w Thikri, aby złożyć skargę, ale do tej pory nikt ich nie wysłuchał. Około 60 chrześcijan złożyło publiczny protest, żądając od policji podjęcia działań w tej sprawie.

Chrześcijanie domagają się sprawiedliwości

Opublikowany kilka dni temu Światowy Indeks Prześladowań 2021 pokazuje, że bierność policji w Thikri jest częścią problemu strukturalnego. Najnowszy profil kraju stwierdza między innymi: „Hinduscy ekstremiści coraz częściej atakują chrześcijan – w minionym okresie sprawozdawczym doszło do wielu ataków tłumów na chrześcijan, pobić, aresztowań i incydentów, kiedy chrześcijanie byli wypędzani z własnych domów. Ponieważ hinduscy ekstremiści zazwyczaj są bezkarni, wśród chrześcijan rośnie strach. [...] Napastnicy czują się ośmieleni bezczynnością rządu i przekonani, że mogą bezkarnie popełniać zbrodnie. W mediach społecznościowych coraz częściej pojawiają się groźby śmierci, rozpowszechnianie danych osobowych i ataki na rodziny chrześcijańskie. Wydaje się, że próby obrony i przeciwstawiania się agresorom lub tendencyjnym wyrokom sądów, tylko dolewają oliwy do ognia, i przyczyniają się do nasilenia ataków”.

Prosimy, módlcie się za chrześcijan w Indiach:

  • Módl się za Leelę i jej rodzinę, o ukojenie bólu po stracie dziecka i przezwyciężenie traumy po ataku; o Boże pocieszenie i uzdrowienie.
  • Módl się za chrześcijan w Thikri, aby nie poddawali się strachowi i zniechęceniu, ale nadal wytrwale naśladowali Jezusa.
  • Módl się o Bożą interwencję w kwestiach ochrony chrześcijan i podjęcia działań przez stróżów prawa.
  • Módl się za napastników, o ich opamiętanie; aby Jezus Chrystus wzbudził w ich sercach niepokój z powodu popełnionych czynów i pragnienie szukania sprawiedliwości.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

SIP

Światowy Indeks Prześladowań

Lista pięćdziesięciu krajów, w których chrześcijanie prześladowani są najbardziej.