Wiadomości

Irak: Aktualne prośby modlitewne

Mimo wielu wyzwań chrześcijanie z nadzieją patrzą w nowy rok

(Open Doors Polska) – 10 grudnia został w Iraku oficjalnie ogłoszony jako święto - dzień ostatecznego zwycięstwa nad IS. Dla długo cierpiących chrześcijan pojawił się teraz szereg dających nadzieję wydarzeń. Coraz więcej osób wraca do swojej ojczyzny i zajmuje się odbudową zniszczonych domów i miast, jednak pozostaje przed nimi nadal wiele trudnych wyzwań. Jest wiele powodów do dziękczynienia, ale również dalszej modlitwy, co było bodźcem do powstania tego artykułu.

Zdjęcie: Chrześcijańska rodzina na balkonie odrestaurowanego i urządzonego domu.
Zdjęcie: Chrześcijańska rodzina na balkonie odrestaurowanego i urządzonego domu

Dziękujmy Bogu za tysiące rodzin chrześcijańskich, które w ubiegłym właśnie zakończonym roku znowu mogły obchodzić Święta Bożego Narodzenia w swoich rodzinnych miejscowościach w Dolinie Niniwy. Dla wielu było to spełnieniem marzeń.

Módlmy się, aby wprowadzona przez IS antychrześcijańska atmosfera mogła zostać przezwyciężona i chrześcijanie mogli odnowić dobre relacje z ludźmi ze swojego otoczenia.

Módlmy się za powracających do Iraku oraz za liderów kościołów. Duchowni oraz komitety kościelne stoją przed niemal niemożliwymi do zrealizowania zadaniami. Oprócz różnorodnych problemów związanych z odbudową, ich praca duszpasterska konfrontuje ich także z potrzebami osób, które wiele lat zmagały się z niewyobrażalnym cierpieniem. Wielu duchownych nie ma czasu dla siebie i swoich rodzin, dlatego potrzebują pilnej przerwy i wsparcia.

Módlmy się o dobre rozwiązanie dla przyszłości Kirkuku. Miasto przez swoje bogate złoża ropy naftowej jest stale powodem konfliktu między rządem Iraku i Kurdystanu. Głównymi poszkodowanymi w tym sporze stają się mniejszości, w tym chrześcijanie.

Módlmy się o uzdrowienie dla byłych więźniów IS, takich jak Rana Behnam (30) czy Rita Habib (obecnie 30), które w sierpniu wyszły na wolność. W więzieniu doświadczyły strasznych tortur i musiały m.in. oglądać filmy z egzekucji.

Dziękujmy za wielu, którzy w ostatnich latach poznali wiarę w Jezusa. Ich liczba od czasu inwazji IS wyraźnie wzrosła. Niektórzy z nich koniecznie chcą przekazywać swoją wiarę innym. To wspaniałe, ale niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

Dziękujmy za owocną współpracę z organizacjami partnerskimi w zakresie mikro-pożyczek. Z pomocą wielu darczyńców Open Doors mogło umożliwić wielu rodzinom własne utrzymanie i zapewnić im byt. Informacje zwrotne potwierdzają, że ta służba bardzo dobrze działa.

Módlmy się za wszystkich chrześcijan, których codzienne życie jest pełne wyzwań i trudności. Niektórzy z powodu braku pieniędzy nie mogą kontynuować nauki, inni są bezrobotni. Niektóre rodziny mają problem z ogromnymi kosztami leczenia lub innymi koniecznymi wydatkami, jak wynajem mieszkania czy opłacenie transportu dzieci do szkoły.