Świadectwa wiary
Afryka Zachodnia Kamerun

Kamerun: "Nigdy nie doświadczyłam takiej miłości!

Ogrom listów zachętą dla Zity, jednak rodzina przyczyną ogromnej presji

(Open Doors Polska) - 17-letnia Zita* z Kamerunu była zachwycona: w jej rękach trzymała listy z takich krajów, jak Niemcy, USA, Polska czy Paragwaj. Chrześcijanie z całego świata napisali listy, aby zachęcić młodą kobietę. Pisanie listów przez Open Doors zakończyło się w maju, ale Zita nadal potrzebuje wsparcia od swoich braci w wierze.

Zita z listami od chrześcijan
Zdjęcie: Zita z listami od chrześcijan z całego świata

Zita dorastała w różnych rodzinach, ale jej krewni są w większości muzułmanami. Kiedy w 2015 roku podjęła zdecydowaną decyzję o tym by zostać chrześcijanką, jej rodzina zareagowała wielką wrogością. Aby uratować życie, uciekła i znalazła schronienie w chrześcijańskiej rodzinie. Niemniej jednak Zita musi nadal regularnie odwiedzać swoją rodzinę. "Mówi: "Jeśli nie przyjdę, uderzą w moją nową rodzinę".

Przymusowe wizyty są dużym obciążeniem dla młodej kobiety. Przez chwilę ignorowała mniej lub bardziej subtelne groźby swoich krewnych. Zmieniło się to podczas rozmowy z ciotką w salonie. "Powiedziała mi, że gdybym nadal nalegał naśladowanie chrześcijan, daliby mi najwyżej trzy miesiące, a wtedy bym się skończył" - wyjaśnia Zita łzami.

Wielka radość i tęsknota

Takie groźby utrwalają głęboką tęsknotę za rodziną biologicznej mamy Zity, z którą nigdy nie mogła się spotkać. Sama była chrześcijanką, ale w wieku ośmiu miesięcy musiała przekazać swoją córkę rodzinie, w której Zita dorastała do piątego roku życia. Niedługo potem zmarła. Teraz Zita z niecierpliwością pragnie odnaleźć swoich krewnych ze strony mamy. Niestety wszystkie dotychczasowe wysiłki poszły na marne.

Regularne wizyty na Open Doors, a zwłaszcza liczne listy są nieocenioną zachętą dla Zity. "Dziękuję bardzo. Wiem, że wszystko, co robicie, jest z miłości. Dopóki nie znałam Chrystusa, nigdy nie doświadczałam takiej miłości! Chwalę Boga za to i dziękuję Jemu za to".

* imię zmienione

Prosimy, módl się za Zitę i chrześcijan w podobnych sytuacjach:

  • Módl się, aby Jezus pocieszył Zitę i dał jej wystarczająco dużo sił, aby wytrzymała wszelkie groźby i rozczarowania.
  • Módl się za starą rodzinę Zity, aby przestała grozić i otworzyła swoje serca na Ewangelię.
  • Módl się za Zitę i za tych chrześcijan w Kamerunie, którzy cierpią z powodu wiary w podobne rzeczy: aby Jezus zaspokoił wewnętrzne braki, i aby doświadczali Bożego pokoju.