Wiadomości prasowe

KIRGISTAN: PRZEŚLADOWANIA W RODZINIE

Członkowie rodziny znęcają się nad chrześcijankami – obelgami, groźbami i biciem chcą je zmusić do uległości.

(Open Doors Polska) – Dla ludzi z zewnątrz – często niezauważalne, a przecież tak bardzo bolesne: prześladowania w rodzinie są ogromnym wyzwaniem dla chrześcijan w wielu krajach. W Kirgistanie ten problem dotyka zwłaszcza kobiet. To one często jako pierwsze w rodzinie decydują się pójść za Jezusem. Poniżej przedstawiamy historie trzech kobiet, które bardzo potrzebują naszych modlitw.

Samotnie wierzące  chrześcijanki przede wszystkim pragną wspólnoty z braćmi i siostrami w wierze
Samotnie wierzące  chrześcijanki przede wszystkim pragną wspólnoty z braćmi i siostrami w wierze

Karina*

Jako jedyna chrześcijanka w rodzinie Karina była źle traktowana przez męża i krewnych, ale jej sytuacja pogorszyła się, kiedy z pracy w Rosji wrócił jej syn. Naciskał na matkę, by wyrzekła się swojej wiary, oskarżając ją o to, że była hańbą dla rodziny. Wśród krewnych i znajomych rozpuszczał plotki na jej temat – co, biorąc pod uwagę kulturę wstydu panującą w Azji Środkowej, było dużym obciążeniem dla Kariny. Osoby, które sprzeciwiają się normom społecznym, spotykają się z wrogością i są spychane na margines życia. Kiedy Karina odmówiła porzucenia wiary w Jezusa, jej syn przy każdej okazji obrażał ją i nękał, a mąż zagroził, że wyrzuci ją z domu. W wyniku stresu Karina straciła wzrok w jednym oku. Prosimy, módl się za Karinę, która nie potrafi znaleźć wyjścia z zaistniałej sytuacji. Módl się o mądrość i ochronę dla niej. 
Zayra*

Także Zayra była prześladowana przez swojego syna. Obrzucał ją obelgami, stosował wobec niej przemoc fizyczną – dusił i bił. Z powodu podeszłego wieku Zarya nie potrafiła się bronić. Obecnie syn wyprowadził się z domu i zamieszkał z przyjaciółką. Chrześcijanie z lokalnej wspólnoty okazali jej swojej wsparcie. Zarya opiekuje się dziećmi osób z kościoła i dzięki temu jest zabezpieczona finansowo. Podziękujmy Jezusowi za siostry i braci w wierze! Módl się, aby Zayra doświadczyła Bożego pocieszenia, aby wypełnił ją Boży pokój, bo chociaż jej najpilniejsze problemy zostały rozwiązane, Zayra nie może zapomnieć tego, co przeżyła; potrzebuje czasu i uleczenia ran.  
Elmira*

Elmira przyjęła Chrystusa po wysłuchaniu chrześcijańskiego audiobooka. Kiedy rodzina dowiedziała się, że Elmira została chrześcijanką, pobili ją i kazali wyrzec się Jezusa. Najbliżsi krewni oskarżyli ją o sprowadzenie nieszczęścia i wstydu na rodzinę. Ponieważ Elmira nie mogła już dłużej żyć w atmosferze wrogości i przemocy, uciekła z domu wraz z trójką dzieci. Na początku miała duże trudności ze znalezieniem nowego mieszkania, ale przyjęła ją do siebie znajoma chrześcijanka. Teraz Elmira mieszka z dala od rodziny i stała się częścią lokalnego kościoła. Członkowie wspólnoty zaoferowali jej pomoc, a nawet pracę! Jednak Elmira nadal cierpi z powodu prześladowań, których doznała. Módl się o uzdrowienie jej i dzieci. Z powodu przeprowadzki musiały zostawić szkołę i przyjaciół. Bardzo za nimi tęsknią. Ponadto cierpienia matki i dla nich są ciężarem. 

Prosimy, módl się za Karinę, Zayrę, Elmirę i inne chrześcijanki w Kirgistanie!

  • Podziękuj Jezusowi, że coraz więcej ludzi w Azji Środkowej odnajduje do Niego drogę.
  • Podziękuj za gotowość wielu kościołów do niesienia pomocy. Módl się, aby chrześcijanie byli silni w wierze – zarówno ci, którzy są prześladowani, jak i ci, którzy mogą pomóc prześladowanym.
  • Módl się o uleczenie ran osób odrzuconych i skrzywdzonych przez najbliższych członków rodzin. 
  • Módl się, aby Słowo Boże dotknęło serc prześladowców.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

przekazywana Biblia

Dzięki Twojemu wsparciu Open Doors może pomagać prześladowanym chrześcijanom, realizując konkretne projekty. Tutaj można znaleźć informacje o darowiznach i sposobie ich wykorzystania.