Wiadomości prasowe
Niger

NIGER: „JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI I PRZEPEŁNIA NAS RADOŚĆ!”

Młody Tanko uczestniczy w cierpieniu, ale także w radości Jezusa

(Open Doors, Polska) – „Cieszę się z okazji Wielkanocy! Jestem szczęśliwy, ponieważ Jezus umarł i zmartwychwstał trzeciego dnia. Nie ma Go już w grobie!”. Słowa, które mogą wydawać się oczywiste dla chrześcijan w naszym kraju, w przypadku 18-letniego Tanko* są dowodem wielkiej odwagi. Ten młody człowiek z Nigru zapłacił za swoją wiarę cenę, która wielu wydawałaby się zbyt wysoka.

NIGER: „JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI I PRZEPEŁNIA NAS RADOŚĆ!”
Tanko wyjaśnia, dlaczego Wielkanoc jest dla niego tak ważnym świętem

„Mój szef i koledzy mnie nienawidzą”

Tanko dorastał w muzułmańskiej rodzinie. Jako dziecko i nastolatek przestrzegał zasad islamu. Pewnego dnia spotkał byłego muzułmanina, który opowiedział mu o swojej drodze do wiary w Jezusa. „Powiedział mi, że tylko Jezus może uratować ludzi przed sądem Bożym”. Świadectwo tego człowieka sprawiło, że we wrześniu 2023 roku Tanko zdecydował się porzucić islam i pójść za Jezusem.

Ludzie w jego środowisku zauważyli zmianę w życiu młodego człowieka. Kiedy zrozumieli, że zmiana wynika z tego, że Tanko został chrześcijaninem, wkrótce zaczęli okazywać mu niechęć. Zwłaszcza jego koledzy z pracy. W tamtym czasie Tanko pracował jako mechanik w warsztacie samochodowym. Podczas wywiadu w zeszłym roku Tanko opowiedział o reakcji współpracowników na jego nawrócenie: „Mój szef i koledzy nienawidzą mnie, ponieważ powierzyłem swoje życie Jezusowi. Codziennie mnie obrażają i wyzywają. Powiedzieli mi, że jeśli umrę, pójdę do piekła, ponieważ ogień piekielny jest miejscem, które Bóg przygotował dla każdego, kto nie jest wyznawcą islamu”.

10 stycznia 2024 r. szef wręczył mu wypowiedzenie. Kiedy Tanko wrócił do domu, rodzice chcieli wiedzieć, dlaczego stracił pracę. Kiedy usłyszeli, że ich syn porzucił islam, zareagowali gniewem i wyrzucili go z domu.

Radość z poznania Jezusa

Tanko doświadczył prześladowań, ponieważ uwierzył w Jezusa Chrystusa i wyznał Go swoim Panem. Podobnie jak jego mistrz, został odrzucony przez ludzi, był wyszydzany i obrażany. Wielkanoc ma dla niego tym większe znaczenie. Kiedy nasi partnerzy rozmawiali z nim na krótko przed Wielkanocą, Tanko nie mógł powstrzymać się od okazywania radości z powodu zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

„Wierzę, że jestem zbawiony, ponieważ Jezusa nie ma już w grobie. Udowodnił, że jest Panem, kiedy powstał z grobu. Alleluja! Jestem taki szczęśliwy! Moi chrześcijańscy bracia i siostry na świecie, w Wielkanoc chcemy okazywać naszą radość we wszystkich miejscach, ponieważ w tym dniu otrzymaliśmy pełne zbawienie. Alleluja! Alleluja! Jesteśmy szczęśliwi i przepełnia nas radość!”.

Obecnie Tanko mieszka z chrześcijańską rodziną. Chodzi do kościoła, aby mieć społeczność z innymi chrześcijanami. Chociaż jego koledzy i przyjaciele, a nawet rodzina go opuścili, jest zdeterminowany, by nadal podążać za Jezusem.

*Imię zmienione

Prosimy, módl się za Tanko i chrześcijan w Nigrze:

  • Podziękuj za entuzjazm, z jakim Tanko podąża za Jezusem pomimo odrzucenia przez rodzinę i przyjaciół.
  • Módl się, aby młoda wiara Tanko nadal dojrzewała i aby Bóg zapewnił mu opiekę we wszystkich dziedzinach życia.
  • Módl się o działanie Ducha Bożego w sercach rodziny i kolegów z pracy. Módl się, aby poznali Jezusa Chrystusa.
  • Módl się o ochronę i umocnienie w wierze dla wszystkich chrześcijan w Nigrze, którzy znajdują się pod presją otoczenia – zwłaszcza na obszarach kontrolowanych przez dżihadystów.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Projekt Kwiecień 2024

Lokalni partnerzy Open Doors w Wietnamie prowadzą różnorodne szkolenia i seminaria, które mają na celu wzmocnienie miejscowych chrześcijan w ich wierze i codziennym życiu.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.