Świadectwa wiary

Nigeria: znak życia od Leah

Rodzice uprowadzonych trzymają się nadziei i dziękują za modlitwy

(Open Doors Polska) - Ponad sześć miesięcy po uprowadzeniu, ostatnie nagranie 15-letniej Leah Sharibu obudziło w jej rodzicach nadzieję. Zdjęcie zostało opublikowane wraz z dwoma zdjęciami w internetowym wydaniu nigeryjskiej gazety. "Kiedy usłyszałem jej głos i zobaczyłem ją siedzącą w hidżabie [zasłona, która okrywa głowę i piersi, noszona przez większość muzułmanek po osiągnięciu wieku kobiecej dojrzałości] zacząłem płakać" - powiedziała jej matka serwisowi informacyjnemu World Watch Monitor, opisując jej pierwszą reakcję.

Zdjęcie: Leah Sharibu (źródło: rodzina Leah)
Zdjęcie: Leah Sharibu (źródło: rodzina Leah)

Modlitwy dodają sił

W lutym 2018 roku Leah wraz z ponad 100 innymi uczennicami została rzekomo porwana przez radykalną grupę Boko Haram. Podczas gdy inne dziewczyny zostały wypuszczone, Leah była jedyną dziewczyną, której nie uwolniono - prawdopodobnie ze względu na jej chrześcijańską wiarę (donosi Open Doors). W nagraniu, które niedawno zostało opublikowane słyszymy, jak prosi prezydenta Nigerii o pomoc dla siebie i swojej rodziny.

"Jako matka nie było to dla mnie łatwe, ale to nagranie przyniosło mi nadzieję i wierzę, że dzień jej wolności nie jest daleko" – z nadzieją mówi Rebecca Sharibu. Ale miesiące niepewności pozostawiły swój ślad: "Każdego dnia, kiedy się budzę, myślę o Leah i okolicznościach, w jakich się znajduje". Ilekroć czuję się zniechęcono i zaczynam płakać, Bóg po prostu wysyła kogoś, by mnie odwiedził lub zadzwonił dodając zachęty. Kiedy myślę o chrześcijanach na całym świecie modlących się o Leah, daje mi to siłę, by dalej iść ".

Wezwanie do prezydenta Buhari

Natha, ojciec Leah, jest również głęboko poruszony najnowszą wiadomością: "Moja radość nie zna granic. Ten wspaniały dzień, kiedy przyszedł do mnie sąsiad i pokazał mi klip wideo w internecie - usłyszałem głos mojej Leah! On również jest głęboko wdzięczny za wsparcie modlitewne na całym świecie: "Szczerze mówiąc, wierzę, że Leah żyje dzięki modlitwom wiernych", mówi i przyłącza się do apelu Leah: "Wzywam chrześcijan na wysokich stanowiskach na całym świecie, aby podnieśli swój głos i poprosiłem naszego prezydenta, aby zrobił wszystko by Leah wróciła.

Prosimy módl się za Leah i inne uprowadzone dziewczyny, jak te z Chibok:

  • Módl się, aby Jezus zapewnił im bezpieczeństwo i pomógł im mieć niewzruszoną wiarę w Niego.
  • Módl się za wszystkich rodziców, którzy jak Rebecca i Natha, pilnie potrzebują zachęty.
  • Módl się, aby  dziewczęta odzyskały wolność.

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

4 Listopada 2018

To dzień szczególnej troski o prześladowanych braci i siostry na całym świecie. Kościół staje w modlitwie by ujmować się za najsłabszymi. Będziemy prosić Boga o wzmocnienie dla cierpiących i uciskanych, aby ich wiara nie ustała!