Wiadomości

Pakistan: Asia Bibi uniewinniona

Chrześcijanie w kraju obawiają się przemocy po wydanym werdykcie

(Open Doors Polska) - Sąd Najwyższy Pakistanu wydał wyrok uniewinniający Asię Bibi, która spędziła ponad osiem lat w celi śmierci. Sędziowie orzekli, że oskarżenie nie udowodniło zarzutów ponad wszelką wątpliwość. W werdykcie zacytowali szczegółowo Koran i inne pisma islamskie wskazując między innymi, że niemuzułmanów należy traktować uprzejmie.

Zdjęcie: Asia Bibi
Zdjęcie: Asia Bibi

"Z ulgą przyjmujemy wiadomość, że pakistański Sąd Najwyższy oddala oskarżenia przeciwko Asi Bibi - oskarżenie oparte wyłącznie z powodu jej chrześcijańskiej wiary i fałszywych " - powiedział ekspert Open Doors z Pakistanu. "Decyzja ta daje nam nadzieję, że Pakistan podejmie dalsze kroki w celu wzmocnienia wolności religijnej i zapewnienia praw człowieka w kraju".

Napięta sytuacja po wydanym wyroku

Miejscowi chrześcijanie pilnie proszą o modlitwę za Pakistan. "Jest to bardzo napięta i niebezpieczna sytuacja dla mniejszości religijnych, zwłaszcza pakistańskich chrześcijan. Istnieje obawa, że chrześcijanie będą prześladowani, a kościoły atakowane" - mówią partnerzy Open Doors.

Kilka dni temu Khadim Hussain Rizvi, duchowy przywódca islamsko-ekstremistycznej grupy "Tehreek Labek Pakistan", wezwał swoich zwolenników w opublikowanej wiadomości wideo, aby wyszli na ulice i byli gotowi umrzeć, jeśli zajdzie taka potrzeba, jeśli Sąd Najwyższy wyda wyrok na korzyść Asi Bibi.

Przywódcy Kościoła wzywają do ostrożności

Jednocześnie przywódcy kościołów proszą pakistańskich chrześcijan, aby zachowali się w sposób chrześcijański. "Wzywamy chrześcijan w całym kraju i na całym świecie do modlitwy. Wierzmy w nasze prawo do sprawiedliwości, ale czyńmy to w sposób godny naśladowców Chrystusa".

Przywódcy kościelni powiedzieli w odniesieniu do Tehreek Labek Pakistan: "Grupy te są bardzo czujne i będą starały się zwiększyć nacisk na Asię, chrześcijan i Kościół.

Pilna prośba o modlitwę

Nadal nie jest jasne, jak rozwinie się sytuacja. Pakistański chrześcijanin opisał, że siły bezpieczeństwa zabezpieczyły jego biuro. "Módlcie się o Pakistan", mówi "Proszę modlić się o łaskę i mądrość Bożą".

Niedługo później niektóre szkoły zostały zamknięte. "Wielu chrześcijan martwi się o swoje dzieci, zwłaszcza te, które są w szkole z muzułmańską większością. Módlcie się, aby w drodze powrotnej nie zostali rozpoznani, jako chrześcijanie i nie zwracały na siebie uwagi".

Prosimy módl się za Asię Bibi i chrześcijan w Pakistanie:

  • Dziękuj Jezusowi za uwolnienie Asi Bibi.
  • Módl się o jej bezpieczne uwolnienie.
  • Poproś Boga o ochronę pakistańskich chrześcijan w tym niespokojnym czasie.
  • Ponadto, proś o ochronę dla sędziów, którzy wydali wyrok uniewinniający.
  • Módlcie się, aby w tej sytuacji więcej ludzi w Pakistanie poznało Jezusa i zdecydowało się zostać Jego naśladowcami.