Wiadomości

Tadżykistan: List z podziękowaniami od pastora Bahroma

Nabożeństwa w kontenerze transportowym po zamknięciu kościoła

(Open Doors Polska) – 18 grudnia pastor Bahrom Chołmatow został zwolniony - na trzy miesiące przed oficjalnym zakończeniem trzyletniego odbywania kary za „ekstremizm religijny”. Wielu chrześcijan towarzyszyło pastorowi i jego pięcioosobowej rodzinie modlitwami i listami zachęty w czasie pobytu w więzieniu. W poniższym liście dziękuje wszystkim, którzy go wspierali.

2020-02-05_Open_Doors_753x420_Tadżykistan_DetailPage

Pastor Bahrom i jego żona Gulnora z córką Gulnozą w styczniu 2020 r.

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie,

... lata 2017-2019 były latami próby dla naszej wiary i chodzenia z Bogiem, nie tylko dla mojej rodziny, ale dla wielu kościołów chrześcijańskich w naszym kraju. Te wyzwania nauczyły nas większej jedności i zaufania Panu w trudnościach. W czasie uwięzienia wielu chrześcijan z całego świata solidaryzowało się z nami. Świadczą o tym listy pełne słów otuchy, które dotarły do nas wraz z modlitewnym wsparciem. Wielu chrześcijan modliło się za mnie i za moją rodzinę. Zostałem zwolniony z więzienia 18 grudnia 2019 roku. Świętowałem Boże Narodzenie i Nowy Rok z moją rodziną i kościołem. To wydarzenie ucieszyło mnie i wszystkich moich bliskich. Dla wielu była to odpowiedź na ich modlitwy.
Pan powiedział: „Nie zostawię was ani nie opuszczę was”. Bóg objawił się poprzez wielu braci i sióstr. Moja rodzina i ja doceniamy wsparcie modlitewne i przejawy opieki, jakie otrzymaliśmy. Życie po więzieniu wraca do normalności dzięki pomocy przyjaciół. Mój stan fizyczny jest stabilny, a wszystkie badania potwierdzają mój dobry stan zdrowia. […]
Na początku ubiegłego roku mój kościół został zaatakowany przez złych ludzi, a budynek kościoła został skonfiskowany przez sąd. Nasz kościół zbiera się teraz w 40-metrowym kontenerze. Modlimy się teraz o nowy budynek dla naszego kościoła. Prosimy o wsparcie nas w modlitwie. Pan powiedział: „Zawołaj mnie, a usłyszę cię..." (Jeremiasz 33:3). Niech Bóg was wszystkich błogosławi!
Pastor Bahrom i Gulnora Chołmatow

Prosimy o modlitwę za chrześcijan w Tadżykistanie.

  • Podziękuj za wcześniejsze uwolnienie pastora Bahrama i Bożą ochronę podczas jego uwięzienia.
  • Módl się, aby wkrótce mógł w pełni wrócić do wypełniania swoich obowiązków w rodzinie i w kościele.
  • Módl się o nowy budynek kościelny dla wspólnoty.
  • Módl się za chrześcijan w Tadżykistanie, którzy nadal znajdują się pod ścisłą kontrolą i znaczną presją ze strony władz, aby mogli praktykować swoją wiarę w wolności i z radością.