Wiadomości prasowe

WIETNAM: OJCIEC POBITY PRZEZ SYNA Z POWODU WIARY W CHRYSTUSA

Odejście się od kultu przodków wywołało gwałtowną reakcję w rodzinie

(Open Doors, Polska) – „Powstaną dzieci przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią”. To właśnie przepowiedział Jezus swoim uczniom (Mk 13:12). Huu Dat* z Wietnamu doświadczył nienawiści, którą trudno nam sobie wyobrazić – jego najstarszy syn nie mógł pogodzić się z tym, że rodzice i rodzeństwo zostali chrześcijanami.

Zdjęcie symboliczne: najstarszy syn Huu nie chce pogodzić się z tym, że jego rodzice zostali chrześcijanami.

Zmiana wiary to hańba dla rodziny

Huu Dat* ma 60 lat i mieszka ze swoją rodziną na obszarze plemiennym w północno-zachodnim Wietnamie. Zanim został chrześcijaninem, zmagał się z wieloma trudnościami. Szukał odpowiedzi na wiele pytań, które miały też być odpowiedzią na jego problemy. Kiedy zwierzył się ze swoich trosk chrześcijańskiemu przyjacielowi, ten opowiedział mu o swojej wierze. Opowiedział Huu Datowi i jego rodzinie o Bożym zbawieniu przez Jezusa Chrystusa. Huu Dat, jego żona i czwórka ich dzieci powierzyli swoje życie Jezusowi. Było to w lipcu tego roku.

Kiedy najstarszy, 30-letni syn Huu Daty dowiedział się o decyzji pozostałych członków rodziny, wściekły, zażądał, aby porzucili nową wiarę i powrócili do kultu przodków. Nikt jednak nie odpowiedział na jego żądanie. Syn nie ustawał w przekonywaniu ojca, że powinien wrócić do tradycyjnych wierzeń. Członkowie plemienia wierzą, że przejście na inną religię jest zdradą, która przynosi hańbę rodzinie i całemu plemieniu. Jednak Huu Dat nie uległ synowi.

„Nic nie może odwieść go od jego wiary”

Sytuacja zaostrzyła się pod koniec października. Złość najstarszego syna przerodziła się w przemoc. Pobił ojca grubym drewnianym kijem. Uderzył go wiele razy, zadając głębokie rany na twarzy. Huu Dat miał na całym ciele siniaki i połamane żebra.

Pastor Huu Daty jest jednym z naszych współpracowników. Opiekuje się rannym mężczyzną i jego rodziną od czasu incydentu; mówi: „Pomimo wszystkiego, co zrobił mu syn, Juu Dat nie porzucił wiary w Pana. Jego rodzina również nadal wierzy w Jezusa. Nikt i nic nie jest w stanie odwieść go od wiary, nawet ból”.

Isaac*, jeden z naszych lokalnych partnerów, również obserwuje tę sytuację. Niedawno powiedział: „W tym tygodniu Huu Dat został zabrany do szpitala z powodu silnego bólu w górnej części ciała. Po zbadaniu stwierdzono złamania.  Przygotowujemy się teraz, aby pomóc mu uzyskać potrzebne leczenie i zapewnić jego rodzinie wszystko, czego potrzebują. Prosimy o modlitwę za niego i jego rodzinę”.

Incydent został zgłoszony lokalnym władzom. Stwierdzono jednak, że nie ma potrzeby ingerencji „w sprawy rodzinne”. Wspólnota Huu Daty poinformowała o zajściu Związek Kościołów Protestanckich i prosi wszystkich o modlitwę za rodzinę.

*Imię zmieniono

Prosimy, módl się za Huu Dat i jego rodzinę:

  • Podziękuj za niezłomną wiarę całej rodziny w obliczu nienawiści i brutalnej przemocy.
  • Módl się o całkowite uzdrowienie dla Huu Daty, ale także dla jego żony i dzieci, którzy zmagają się traumą tego wydarzenia.
  • Módl się, aby Jezus dotknął i zmienił serce najstarszego syna.
  • Módl się o ochronę i umocnienie w wierze dla wszystkich chrześcijan na obszarach plemiennych.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.