Świadectwo Kontroli Darowizn Aliansu Ewangelicznego

Open Doors od 2003 roku posiada Świadectwo Kontroli Darowizn Niemieckiego Aliansu Ewangelicznego

Świadectwo Kontroli DarowiznW 2003 r. Open Doors zdecydowało ubiegać się o Świadectwo Kontroli Darowizn Niemieckiego Aliansu Ewangelicznego (DEA) po raz pierwszy. Zdobycie tego świadectwa wiąże się z poddaniem kontroli i zastosowania norm wg bardzo wysokich kryteriów i surowych wymagań dotyczących wykorzystania funduszy zdobytych jako darowizny. Kryteria zdobycia tego certyfikatu zostały opracowane w ścisłej współpracy z niemieckim Centralnym Instytutem Spraw Społecznych (DZI). DZI ze względu na współpracę z DEA akceptuje dane świadectwo.

Przyznanie świadectwa opiera się na wytycznych dotyczących potwierdzenia zgodności działań organizacji ze ścisłymi zasadami w zakresie wykorzystania funduszy zdobytych jako darowizny i mających na celu pomoc humanitarną i charytatywną.

Pozytywnym jest to, że kryteria testu DEA są bardziej rygorystyczne niż kryteria oceny dopuszczalnych kosztów administracyjnych organizacji non-profit akceptowalnych przez DZI. O ile DEA ustala maksymalny limit kosztów administracyjnych do 25%, wówczas DZI może wynosić do 30% ustawowych funduszy darowizn. Koszty administracyjne Open Doors wynoszą obecnie poniżej 10%, co jest stosunkowo niewielkie. W listopadzie 2015 r. Świadectwo Kontroli Darowizn DEA został ponownie przekazane Open Doors i jest ważne do końca 2017 r.

 

Dlaczego nie zawsze można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące projektów?

Praca Open Doors odbywa się głównie w krajach o bardzo ograniczonej wolności religijnej i dlatego często odbywa się w podziemiu. Ze względu na delikatne obszary działalności Open Doors nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć szczegółowych informacji o projektach, konkretnych liczbach, osobach. Nasze działania informacyjne w wolnych krajach i działania pomocowe w krajach prześladowań nie mogę nieść zagrożenia dla lokalny chrześcijan i naszych miejscowych pracowników. Tajne służby w krajach ucisku lub grupy ekstremistyczne mogą sprawdzać naszą stronę internetową, a zatem wyciągnąć "wnioski" dotyczące sposobu i zakresu naszych projektów w poszczególnych krajach, które narażałyby prześladowanych chrześcijan i naszą służbę tam na miejscu. Aby temu zapobiec, jesteśmy bardzo wrażliwi na umieszczane przez nas informacje. Oczywiście udostępniamy je naszym audytorom, a także właściwemu urzędowi podatkowemu.

Powiązane tematy

Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.
"Zabiliby mnie, gdyby odkryli, co robię" – mówi Aischa.
Projekty, które Open Doors mogło już przeprowadzić, pomogły wielu osobom na całym świecie. Chcemy pokazać, jak bardzo ważna jest Twoja pomoc dla prześladowanego Kościoła.

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.