Dołącz online

DZIEŃ OPEN DOORS 2022

SOBOTA, 28 MAJA - GODZ. 20.15

Mówcy

Thimoty Cho
Korea Płn.

Timothy*

Timothy Cho urodził się w Korei Północnej, dwukrotnie próbował uciec z kraju, cztery razy był przetrzymywany w więzieniu. W końcu udało mu się dotrzeć do Wielkiej Brytanii. W latach 2018-19 dołączył do Fiony Bruce szefowej Komisji Praw Człowieka Partii Konserwatywnej. Obecnie pracuje jako urzędnik śledczy Grupy Parlamentarnej Zjednoczonego Królestwa do spraw Korei Północnej.

Mężczyzna z Erytrei patrzy poważnie w kamerę
Erytrea

Gedeon*

Gedeon z powodu wiary w Chrystusa był ośmiokrotnie więziony. Jego teść będący generałem w erytrejskiej armii wcielił go do wojska dodatkowo na cztery lata nie akceptując jego przekonań religijnych. Obecnie Gedeon jest zaangażowany w walkę o wolność religijną w Erytrei. Wykorzystuje wszelkie nadążające się ku temu okazje by dzielić się z rodakami Ewangelią.

Algierski pastor Youssef patrzy w kamerę
Algieria

Pastor Josef

Przez wiele lat Josef Orahmane był duszpasterzem wspólnoty w Boudimie, która w ostatnim czasie została zdelegalizowana przez lokalne władze. Dzięki swojej otwartości współpracuje z kościołami i wspólnotami uznanymi przez rząd oraz działającymi w podziemiu. Zaangażowany jest też w prowadzenie szkoleń dla liderów wspólnot chrześcijańskich.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią sekcja mówców może ulec zmianie.
(*imię zmieniono)

Dzień OD – Pytania i odpowiedzi

Jak możesz wziąć udział w dniu Open Doors?
Dzień Open Doors będzie transmitowany na tej stronie w dniu 28 maja 2022 r. o godz. 20:15. Całe wydarzenie będzie transmitowanie w języku polskim.
 

Wymagania techniczne

Aby uzyskać najlepszą jakość transmisji, zalecamy korzystanie z Internetu o szybkości co najmniej 6 Mbit/s. Jest on obecnie dostępny w większości polskich gospodarstw domowych.
 

Inne kanały

Oprócz naszej strony internetowej, Dzień Open Doors będzie również dostępny na kanale YouTube Open Doors Polska.

Zaproś innych

Wykorzystaj przygotowaną przez nas grafikę, aby za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprosić innych do udziału w Dniu Open Doors!

 

Pobierz grafikę

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest Dzień Open Doors?

Prześladowani chrześcijanie potrzebują naszego wsparcia. Naszym marzeniem jest, aby każdy prześladowany chrześcijanin miał u swego boku przynajmniej jednego chrześcijanina z wolnego świata, który będzie się za niego modlił i wstawiał. Poprzez Dzień Open Doors pragniemy zbudować połączenie pomiędzy chrześcijanami doświadczającymi prześladowań, a chrześcijanami, którzy mogą swobodnie wyrażać swoją wiarę w Polsce. Organizując to wydarzenie chcemy zaznaczyć, że należymy do jednego Kościoła, co mobilizuje nas do wsparcia i modlitwy za tych, którzy są prześladowani. Prelegenci reprezentujący Kościół w danym kraju będą relacjonować sytuację chrześcijan w swojej ojczyźnie - a my mamy nie tylko przywilej, ale i obowiązek modlić się za nich i im towarzyszyć!

Kiedy i gdzie odbędzie się Dzień Open Doors?

Dzień Open Doors 2022 odbędzie się 28 maja. Ze względu panujące wcześniej obostrzenia pandemiczne odbędzie się w formule spotkania internetowego. Będzie on transmitowany na stronie internetowej o godzinie 20:15.

Kto będziemy gościć?
W czasie Dnia Open Doors przemawiają chrześcijanie, którzy sami doświadczyli prześladowań lub osoby pracujące z prześladowanymi chrześcijanami. W 2022 r. zaproszeni są Gideon* (Erytrea), Timothy* (Korea Płn.) i Yusef (Algieria).

* - imiona zmieniono

Czy zapewnione zostanie tłumaczenie?

Wszyscy nasi goście będą tłumaczeni na język polski.

Czy muszę się zarejestrować?

Nie trzeba się rejestrować - wystarczy kliknąć przycisk "Odtwórz", aby oglądać i modlić się razem z nami!

Czy udział w Dniu Open Doors jest płatny?

Udział w Dniu Open Doors jest bezpłatny.