»SILNI W CZASIE BURZY«

Informacje o projekcie

Chrystus w swych przypowieściach używał przykładu latorośli. Prawie każdy z nas ma w domu jakąś roślinę. Niektóre z roślin są bardziej odporne, inne mniej. Niektóre chorują i wówczas wkraczamy do akcji. Szczególnie opiekujemy się taką rośliną, odpowiednio nawadniamy i nawozimy.

Podobnie jest z Kościołem – prześladowani chrześcijanie potrzebują naszej pomocy! Dlatego też, Open Doors, we współpracy z lokalnymi chrześcijanami, prowadzi seminaria przygotowujące na prześladowania.

Silni w czasie burzy

Seminaria te zwykle trwają kilka dni i noszą tytuł »Silni w czasie burzy«. Uczą podstaw wiary, poruszają temat prześladowań, cierpienia i zmagań, ale też zaufania Bogu w tak trudnym czasie czy przebaczenia. Zawierają również świadectwa chrześcijan, którzy doświadczyli ucisku z powodu swojej miłości do Jezusa.

Seminaria zawierają również praktyczne informacje na temat praw i ustaw gwarantujących wolność religijną czy tego jak szukać wsparcia i pomocy. Bardzo cenna jest możliwość doświadczenia wspólnoty z innymi chrześcijanami, dzięki czemu nie czują się osamotnieni i bezbronni.

Habibur Rahman 25-letni chrześcijanin z Bangladeszu również został zachęcony przez te spotkania: »Po tym, jak wziąłem udział w seminarium, znów nabrałem sił. Nie czuję już goryczy na temat przeszłości«.

Dzięki Twojemu wsparciu słaba i atakowana »roślina « jaką jest Kościół Pana Jezusa może wzrastać i nabierać nowych sił. Zachęcamy Cię do wsparcia tego projektu. Ogromnie dziękujemy!

 

Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych projektów dla dzieci i młodzieży z prześladowanego Kościoła!

 

Bardzo prosimy, by przy dokonywaniu wpłat wybrać z listy: „Projekt 02/2019“

 

Wesprzyj

 

Jeśli projekt ten zostanie w pełni sfinansowany, środki przekazane przez Państwa zostaną przekierowane do wsparcia podobnego projektu.

 

DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!