Osobiste historie prześladowanych chrześcijan

Persönliche Berichte

Niemile widziany jako chrześcijanin

Jan* z Laosu

Jan aus Laos

Jan* został chrześcijaninem, gdy w czasie swojej choroby zwrócił się o pomoc do chrześcijańskiej wspólnoty. „Miałem straszne bóle głowy. Poszedłem do kościoła, gdzie chrześcijanie modlili się za mnie i Jezus mnie uleczył. Mój ojciec, moja matka i cała rodzina ujrzeli, że Bóg mnie uzdrowił i zaczęli wierzyć w Jezusa”.

Jan był tak bardzo poruszony, że chodził od wioski do wioski, by opowiadać o Jezusie. Gdy na skutek tego do kościoła zaczęło przychodzić coraz więcej osób, policja zaczęła wywierać presję na Janie i jego rodzinie. Ostatecznie postawiono im ultimatum: mieli albo opuścić wioskę albo powrócić do praktykowania religii Hmong.

Gdy Jan odmówił, został aresztowany i nie mógł już opiekować się swoimi chorymi rodzicami. W końcu uwolniono go pod warunkiem, że przeprowadzi się do innej miejscowości. Razem z ojcem napisał do 22 wiosek, jednak do tej pory żadna nie była gotowa na przyjęcie go z powodu jego chrześcijańskiej wiary. Jan widzi w tym jednak coś pozytywnego: „Jestem szczęśliwy, że miałem możliwość powiedzieć im, że wierzę w Jezusa. W ten sposób usłyszeli o Bogu".

 

*Imię zmieniono

 

Wszystkie świadectwa