NADZIEJA BYŁA I JEST

Weź udział w spotkaniu online, którego gościem będzie Musa. W niepewnych czasach Bóg pozostaje wierny i jest niezmiennie dobry. Usłysz o tym, w jaki sposób Jezus zmienił życie Musy, aby móc dostrzec to, jak działa w Twoim życiu!

Musa Adamu* - ma 50 lat. Jest mężem i ojcem dójki dzieci. Służy w kościele. W 2014 miejscowość, w której mieszkał i służył jako lider wspólnoty chrześcijańskiej została zaatakowana przez terrorystów z Bogo Haram. Uciekał przez oprawcami w grupie około 40 osób. Poza nim atak przeżyła tylko jedna osoba. Był świadkiem zabójstwa swojego brata. Schronienie znalazł w obozie dla uchodźców wewnętrznych. Doświadczył strasznej tragedii i ogromu cierpienia, lecz nadal ufa Bogu. Sam mówi „…nadzieja była i jest niezależnie od wyzwań”. „Bóg swoimi dłoniami odbudowuje zniszczone mury”.

NADZIEJA BYŁA I JEST

Webinar na żywo  

06.05.2022 (piątek), godzina 16:00
 

Zarejestruj Się

 

Jeśli chcesz zadać pytanie Musie, prosimy przekaż je za pomocą formularza rejestracyjnego. 

Kilka słów o Nigerii

Nigeria to kraj zajmujący 7. miejsce w rankingu Światowego Indeksu Prześladowań 2022. Kraj ten zamieszkuje ponad 211 mln mieszkańców, z czego ponad 98 mln to chrześcijanie. Są zmuszeni żyć w społeczeństwie będącym mieszanką islamskiego ekstremizmu, wrogości etniczno-religijnej, paranoi dyktatorskiej oraz zorganizowanej przestępczości i korupcji. W Nigerii każdego roku z powodu swojej wiary ginie najwięcej chrześcijan. Większość aktów przemocy wobec ludności cywilnej, zwłaszcza chrześcijan, ma miejsce na północy (w tym w Pasie Środkowym) i jest dokonywana przez grupy terrorystyczne, takie jak Boko Haram, Państwo Islamskie Prowincji Afryki Zachodniej (ISWAP), pasterze Fulani oraz przez uzbrojonych „bandytów”. Przemoc obejmuje: zabijanie, tortury, gwałty i inne formy przemocy seksualnej, a także odbieranie własności i niszczenie pól uprawnych. W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba porwań dla okupu.

Zobacz również

Opis Kraju

poprzednia pozycja Nigeria

Czytając profil kraju można uzyskać więcej informacji na temat źródeł i przyczyn prześladowań chrześcijan w Nigerii oraz ich wpływu na codzienność.

Rabo i jej stragan z jedzeniem

Chrześcijanie w Afryce Zachodniej potrzebują naszej modlitwy, opieki duszpasterskiej oraz wsparcia materialnego. Prowadzone przez Open Doors programy skupiają się na zaopatrzeniu chrześcijan w żywność, leki oraz zapawnieniu miejsca zamieszkania.

Akcje Pisania

Wystarczy kilka osobistych słów czy nawet kolorowy rysunek wykonany przez dzieci, by tchnąć nadzieją, dodać siły i pocieszyć naszych braci i siostry w wierze. Nasza solidarność z nimi pokazuje im, że nie są w tym cierpieniu osamotnieni! Ich los nie jest nam obojętny.