Wiadomości

Algieria: Oczekiwane na wyrok sądu za prowadzenie pracy misyjnej

(Open Doors Polska) - Czterech chrześcijan oskarżonych w Algierii o "prozelityzm" ma zostać skazanych 25 grudnia. Oskarża się ich o molestowanie muzułmanki, oraz o odejście od wiary - zgodnie z algierskim prawem jest to przestępstwo. Mogą być skazani na kary pozbawienia wolności od dwóch do pięciu lat i karę grzywny od 500.000 do 1 miliona algierskich dinarów (co jest ekwiwalentem 3800 do 7600 euro).

Zdjęcie symboliczne
Zdjęcie symboliczne

Rozprawa sądowa została pierwotnie zaplanowana na 6 listopada, ale odbyła się dopiero 27 listopada. Oskarżenie zostało wniesione w lipcu (donieśliśmy), kiedy to czterdziestoletnia kobieta oskarżyła męża i trzy inne osoby z rodzin chrześcijańskich w prowincji Kabylei w północno-wschodniej Algierii o "chęć wywarcia na nich presji, aby zaakceptowali chrześcijaństwo". Tłem były napięcia w rodzinie, które powstały po odejściu męża od islamu i przejściu na chrześcijaństwo.

 

Źródło: Middle East Concern

Prosimy, módl się za oskarżonych i za wszystkich chrześcijan w Algierii.

  • Módl się, aby mąż i trzej członkowie rodziny zostali uniewinnieni 25 grudnia.
  • Módl się, aby oskarżyciel nawrócił się do Jezusa Chrystusa i doświadczył przebaczeniagrzechów.
  • Módl się, aby wszyscy chrześcijanie w Algierii byli przepełnieni Bożym pokojem i kierowani Jego mądrością w tym czasie nieustannej presji.
  • Módl się, aby w Algierii zostały uchwalone sprawiedliwe prawa oraz aby wzrastała społeczna tolerancja wobec chrześcijan.