Wiadomości

CHINY: „PROSIMY, MÓDLCIE SIĘ, ABY PAN BÓG DAŁ NAM WSPÓŁPRACOWNIKÓW!”

Pracownik lokalnego kościoła w środowisku muzułmańskim informuje o bieżących wyzwaniach

(Open Doors Polska)  – Hollace* mieszka w regionie Chin, gdzie żyje wielu muzułmanów. Kiedyś był jednym z nich. Teraz jednak jest chrześcijaninem i pracuje wśród byłych muzułmanów, którzy tak jak on podążają za Jezusem. Niedawno Hollace napisał list, w którym opisuje ogromne wyzwania, przed jakimi stoją ci chrześcijanie. Jego największą prośbą jest, byśmy modlili się razem z nim. Oto jego list:

Młodzi chrześcijanie podczas modlitwy. Na terenach zamieszkałych przez muzułmanów takie spotkania są bardzo ryzykowne.
Młodzi chrześcijanie podczas modlitwy. Na terenach zamieszkałych przez muzułmanów takie spotkania są bardzo ryzykowne.

„Kościół zaczął się rozpraszać”

„Od marca 2017 roku sytuacja kościołów w regionie, w którym mieszka wielu chrześcijan nawróconych z islamu, znacznie się pogorszyła. Chociaż chrześcijanie nie są głównym celem władz, przywódcy kościelni są zatrzymywani przez policję – na przykład na 'picie herbaty' (termin oznaczający lekkie przesłuchanie). Organizowanie spotkań stało się niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili nasi braci i siostry mogą spodziewać się przesłuchania przez władze. Wspólnoty zaczęły się rozpraszać, współpracownicy wycofują się i wracają do starego życia. Z naszych obserwacji wynika, że chrześcijanie stali się opieszali w modlitwie, a jednocześnie wróg wypatruje tych, których może pożreć – tak jak nas ostrzega 1 List Piotra 5,8: Bądźcie roztropni, bądźcie czujni. »Nieprzyjaciel wasz, diabeł, przechadza się jak lew ryczący, zawsze szukając ofiary, którą mógłby pożreć«”.

Duchowa walka

„Wierzący stają przed wieloma wyzwaniami w życiu osobistym. Niektórzy pytają: »Dlaczego te rzeczy przytrafiają się właśnie chrześcijanom?« Liderzy i pracownicy kościelni mieli wypadki samochodowe, u jednej z sióstr niespodziewanie zdiagnozowano raka w trzecim stadium. Tę samą chorobę wykryto u jednego brata. Czujemy, że brakuje nam jedności, że jesteśmy mało ważni i coraz bardziej rozproszeni. [...] Ten kraj rozpaczliwie potrzebuje Ewangelii, ale brakuje w nim rąk do pracy. Proszę wszystkich, którzy czytają tę prośbę o modlitwę, aby prosili Boga o wysłanie robotników do Jego winnicy. Jesteśmy jednym ciałem, niezależnie od naszych narodowości. Proszę, módlcie się, aby Bóg wzmocnił tych, których wybierze, aby pozostali i służyli w tym rejonie”.

Prosimy, módl się za chrześcijan w Chinach – zwłaszcza o byłych muzułmanów:

  • Módl się o odważną wiarę w obliczu rosnącej presji.
  • Módl się o to, aby chrześcijanie znaleźli sposób i chęci, aby się spotykać i wzmacniać w wierze.
  • Módl się szczególnie o ochronę i mądrość dla liderów, aby nie stracili nadziei i byli w stanie wykonywać swoją służbę zgodnie z powołaniem. 
  • Módl się, aby Bóg powołał nowych pracowników dla swojego Kościoła na tych terenach.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.