Wiadomości

EGIPT: STRACIŁ WSZYSTKO – A JEDNAK MA WSZYSTKO

Bezwarunkowa miłość Boga całkowicie zmieniła życie Mounira

(Open Doors, Polska) – Mounir* czuł się wewnętrznie rozdarty, gdy był świadkiem dyskryminacji swoich chrześcijańskich kolegów z klasy. Oczywiście dla muzułmanina byli oni „niewiernymi”, ale sposób, w jaki traktowali ich inni muzułmanie, wydawał mu się głęboko niesprawiedliwy. Wstrząśnięty tym doświadczeniem młody muzułmanin zainteresował się wiarą chrześcijan. Poszukiwanie odpowiedzi na liczne pytania doprowadziło go do podjęcia ważnej życiowej decyzji.

Patrząc na krzyż: Młodzi mężczyźni odwiedzają klasztor (zdjęcie symboliczne)

„Ich twarze mnie zawstydzają”

Mounir miał wszystko, czego pragnął: wygodne życie, kochającą rodzinę i duże szanse na udaną karierę. Jego bogaty ojciec wspierał go we wszystkich planach. Ale plany życiowe Mounira zaczęły się chwiać w dniu, w którym zobaczył, jak jego chrześcijańscy koledzy z klasy są obrażani i dyskryminowani. „Kiedy zobaczyłem smutek i bezradność na ich twarzach, poczułem wstyd jako muzułmanin” – mówi Mounir. Poczuł, że chce ich wspierać i zaczął interesować się ich wiarą.

W domu Mounir opowiedział swojemu starszemu bratu o tym doświadczeniu i omówił z nim wiarę chrześcijan. Jednak brat miał niewiele współczucia dla uczuć Mounira i nie widział powodu do jakiejkolwiek formy szacunku dla chrześcijan. Było dla niego jasne, że dali się „oszukać” i wierzą w „sfałszowane pisma święte”. Mounir chciał dotrzeć do sedna sprawy i zaczął czytać teksty biblijne i zbierać informacje na temat chrześcijaństwa w internecie.

Bezwarunkowa miłość

Podczas swoich poszukiwań Mounir wielokrotnie natknął się w Biblii na tematy miłości, pokoju i miłosierdzia. Porównywał to, co tam przeczytał z Koranem. W miarę jak w kolejnych miesiącach i latach coraz lepiej rozumiał przesłanie Biblii, zaczął kwestionować własną wiarę.

Wkrótce po ukończeniu studiów prawniczych Mounir otrzymał wydrukowany egzemplarz Biblii od chrześcijańskiego kolegi z pracy. W kolejnych dniach przeczytał cały Nowy Testament. Jasne przesłanie o Bożej miłości zadziwiło go bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej i postanowił zostać naśladowcą Jezusa.

Rodzina Mounira zareagowała przerażeniem na jego decyzję. Jego brat związał i pobił tego, który stał się „niewiernym”. Mounir zdał sobie sprawę, że jeśli pozostanie przy swojej decyzji podążania za Jezusem, straci nie tylko ukochaną rodzinę, ale także bezpieczeństwo, prestiż i dobrobyt. Choć było to bolesne, w głębi serca był pewien, że jego nowa wiara jest warta swojej ceny. Był pewien, czego chce. Choć pękało mu serce, opuścił dom rodzinny, zrezygnował z pracy i przeniósł się do innego miasta, aby rozpocząć nowe życie.

Od tego czasu Mounir znalazł mieszkanie i nową pracę. Jego gorliwość dla Jezusa jest taka sama, jak wcześniej. Chętnie opowiada innym o przemieniającej miłości, którą Bóg rozpalił w jego sercu. Mówi: „Jeśli usłyszycie dziś Jego głos, nie zatwardzajcie swoich serc. On kocha każdego z was bezwarunkowo”. Mounir zna cenę, którą płacą ci, którzy posłuchali tego głosu, ale nie ma wątpliwości, że życie z Jezusem jest jej warte.

*Imię zmienione

Prosimy, módl się za Mounira i innych prześladowanych chrześcijan w Egipcie:

  • Podziękuj za cudowny sposób, w jaki Mounir poznał Jezusa.
  • Módl się, aby świadectwo Mounira o Bożej miłości padało na podatny grunt.
  • Módl się za chrześcijan, którzy doświadczają presji i prześladowań ze strony  ludzi w najbliższym otoczeniu: aby się nie załamali, aby wierzyli i dawali się prowadzić Duchowi Świętemu.
  • Módl się za rodzinę Mounira: aby i oni zainteresowali się Jezusem i poddali się Jego bezwarunkowej miłości.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.