Wiadomości

Iran: Czytanie Biblii zagraża bezpieczeństwu narodowemu?

(Open Doors Polska) - "Jak czytanie Biblii może być naruszeniem bezpieczeństwa narodowego", pyta Naser Navard Gol-Tapeh, skazany na 10 lat więzienia, w liście otwartym do rządu. 57-latek został aresztowany 24 czerwca 2016 roku wraz z trzema chrześcijanami z Azerbejdżanu i zwolniony za kaucją po czterech miesiącach. Obywatele Azerbejdżanu mogli opuścić Iran. W maju 2017 roku zostali skazani zaocznie na 10 lat pozbawienia wolności za "działalność misyjną" i "działania przeciwko bezpieczeństwu narodowemu". Gol-Tapeh, który nawrócił się na wiarę chrześcijańską, został skazany na odbycie kary w słynnym więzieniu Evin w styczniu 2018 roku.

Zdjęcie: Naser Navard Gol-Tapeh (źródło: Article 18)
Zdjęcie: Naser Navard Gol-Tapeh (źródło: Article 18)

"Aresztowanie w czasie zgromadzeń chrześcijańskich narusza prawa człowieka".

"W jaki sposób pobożny chrześcijanin, który urodził się i wychował w Iranie i którego przodkowie żyli w Iranie od tysięcy lat, który jest również człowiekiem powołanym przez Boga do służby pojednawczej, powinien działać przeciwko bezpieczeństwu narodowemu własnego kraju" - pisze Gol-Tapeh z więzienia do rządu. "Czy społeczność chrześcijan śpiewających razem pieśni religijne w prywatnym domu i czytających Biblię jest aktem przeciwko bezpieczeństwu narodowemu? Czyż nie jest raczej naruszeniem praw obywatelskich i praw człowieka oraz absolutną niesprawiedliwością otrzymanie wyroku 10 lat pozbawienia wolności za prowadzenie kościoła domowego, gdy inne kościoły w Iranie są zamykane?
Naser Navard Gol-Tapeh i wielu chrześcijan - wielu chrześcijan nawróconych z islamu - zostało w 2017 roku skazanych na wysokie kary więzienia z powodu swojej wiary! Iran zajmuje 10 miejsce w aktualnym Światowym Indeksie Prześladowań.

 

UWAGA: Światowy Dzień Modlitwy za prześladowanych chrześcijan - Modlitwa za Iran

Prześladowani chrześcijanie proszą o modlitwę  - zwłaszcza w Iranie i Turkmenistanie. Bezpłatne materiały będące ogromną pomocą w organizacji spotkań modlitewnych w czasie Światowego Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół można zamówić na stronie www.opendoors.pl/mdm

Pierwotnie planowanym krajem, o który chcieliśmy się modlić w czasie Światowego Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół była Somalia. Jednak ze względów bezpieczeństwa naszych braci zdecydowaliśmy się na zmianę kraju. Publikacja nawet bardzo ogólnych informacji nt. chrześcijan w Somalii może okazać się dla nich niebezpieczna.