Zachęta do modlitwy

Irańscy chrześcijanie proszą o modlitwę.

Rewizja wyroku trojga chrześcijan z Rasht skazanych na dziesięć lat pozbawienia wolności

(Open Doors Polska) – 22 czerwca dowiedzieliśmy się, że wyrok w sprawie pastora Yousefa Nadarkhani i Zamana (Saheb) Fadai został zmniejszony do 6 lat pozbawienia wolności. Kara Mohammadreza (Yuhan) Omidi została skrócona do dwóch lat i będzie on kwalifikował się do zwolnienia w lipcu. Nie znamy jeszcze decyzji w sprawie Yassera Mossayebzadeha, aresztowanego i skazanego w tym samym czasie, co pozostała trójka chrześcijan.

Rasht
 

Yousef oraz jego żona, Tina, jak również Saheb, Yuhan i Yasser zostali aresztowani w Rasht w 2016 roku. Po rozprawie w czerwcu 2017 r. mężczyźni otrzymali 10-letnie wyroki pozbawienia wolności za „działania przeciwko bezpieczeństwu narodowemu poprzez zakładanie kościołów domowych i promowanie syjonistycznego chrześcijaństwa”. Dodatkowo Yousef i Yuhan zostali skazani na dwa lata wewnętrznego wygnania na południu kraju.

Pierwsza apelacja w maju 2018 skończyła się utrzymaniem wyroków, ale kolejna rewizja w maju 2020 zdecydowała o ich skróceniu. Według doniesień badane są możliwości dalszego odwołania się od decyzji sądu.

Przyjaciele chrześcijan cieszą się, że prawdopodobnie już wkrótce Yuhan zostanie zwolniony z więzienia. I choć skrócenie wyroków Yousefa i Saheba jest powodem do radości, to pragnieniem wszystkich byłby wyrok oczyszczający wierzących ze wszystkich zarzutów.

Źródło: Middle East Concern

Irańscy wierzący proszą o modlitwę:

  • O uwięzionych braci i ich rodziny, aby poczuli się zbudowani decyzją sądu o złagodzeniu wyroków.
  • Aby kolejne odwołanie spowodowało całkowite uchylenie wyroku.
  • Aby władze państwowe zaprzestały prześladowań chrześcijańskich konwertytów i innych mniejszości religijnych z powodu ich przekonań i praktyk.