Świadectwa wiary

KOREA PÓŁNOCNA: CHRZEŚCIJANIE ZABICI PODCZAS NABOŻEŃSTWA

Ponad stu członków rodzin wywiezionych do obozów pracy

(Open Doors Polska) – Poniższy krótki raport z Korei Północnej opisuje śmiertelny nalot służb bezpieczeństwa na odbywające się w sekrecie nabożeństwo. Na ogół bardzo ostrożnie przekazujemy informacje z Korei Północnej, aby nie narażać tamtejszych chrześcijan. Z tego samego powodu nie możemy podać szczegółów, takich jak dokładne miejsce i czas zdarzenia, ani nawet dokładnej liczby ofiar. Zachęcamy Boży Kościół do dalszego wspierania modlitwą chrześcijan w Korei Północnej.

 

Więzienie dla kobiet
Więzienie dla kobiet w pobliżu granicy z Chinami w Dandongu (zdjęcie symboliczne)

Wydani władzom

Z wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się o niedawnej akcji policji wymierzonej w kościół podziemny w jednym z regionów Korei Północnej. Kilkudziesięciu chrześcijan zebrało się na tajnym spotkaniu. Gdy miało się rozpocząć wspólne nabożeństwo, wkroczyły siły bezpieczeństwa i dokonały egzekucji obecnych na miejscu osób. Istnieje podejrzenie, że ktoś zdradził służbom informacje o czasie i miejscu spotkania. Rodziny zabitych zostały najprawdopodobniej aresztowane i przewiezione do więzień politycznych – w sumie ponad sto osób. W takim obozie więźniowie są torturowani i zmuszani do ciężkiej pracy, bez jedzenia i bez możliwości uwolnienia.

„Kampania na rzecz eksterminacji” chrześcijan

Chrześcijanie w Korei Północnej żyją w ciągłym zagrożeniu przed zdemaskowaniem: wierzący modlą się, czytają Biblię i śpiewają Bogu w ukryciu. Najmniejszy błąd może doprowadzić do ich ujawnienia i mieć dramatyczne konsekwencje. Wiara w Boga jest bowiem uważana za przestępstwo polityczne, gdyż oficjalnie dozwolone jest tylko oddawanie czci rodzinie panującej.

Przedstawiciele Amerykańskiej Komisji ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej rozmawiali z ocalałymi, świadkami, a nawet byłymi funkcjonariuszami organów ścigania, którzy uciekli z Korei Północnej na temat sytuacji członków grup religijnych. Raport Komisji wyszczególnia takie incydenty jak arbitralne aresztowania i zatrzymania, tortury oraz okrutne, nieludzkie i poniżające traktowanie, a także ogólne odmawianie obywatelom Korei Północnej prawa do wolności religijnej. Mówi się nawet o „kampanii mającej na celu wyeliminowanie wszystkich wyznawców chrześcijaństwa i organizacji chrześcijańskich w Korei Północnej”, a także o „sieciach informatorów sięgających aż do Chin”, egzekucjach i „politycznych obozach karnych, z których nie ma wyjścia”.

Ustalenia Komisji potwierdzają więc dramatyczną sytuację chrześcijan, na którą my i inne organizacje zwracamy uwagę od wielu lat w raportach i w ramach profilu ŚIP Korei Północnej.

Fakt, że pomimo dziesięcioleci intensywnych prześladowań, według naszych informacji, około 400 000 ludzi w Korei Północnej podąża za Jezusem, jest niczym innym jak cudem. Podtrzymuje ich nadzieja, która jest silniejsza niż śmierć – oraz modlitwy światowego Kościoła Jezusa.

Prosimy, módl się za chrześcijan w Korei Północnej:

  • Módl się za rodziny zabitych, aby doświadczyły Bożego pocieszenia, wewnętrznego uzdrowienia i ochrony w obliczu strasznych wiadomości i warunków panujących w obozach pracy.

  • Módl się o Boże prowadzenie i umocnienie dla wszystkich chrześcijan, którzy wierzą w ukryciu.

  • Módl się, aby Jezus udaremnił zakrojone na szeroką skalę działania rządu, mające na celu wyśledzenie chrześcijan, począwszy od przesłuchań dzieci w szkołach.

  • Podziękuj Jezusowi za Jego Kościół w Korei Północnej, za Jego działanie w ukryciu i za Jego obecność nawet w największym cierpieniu.

     

 

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Opis Kraju

country profile Korea Północna

Czytając profil kraju można uzyskać więcej informacji na temat źródeł i przyczyn prześladowań chrześcijan w Korei Północnej oraz ich wpływu na codzienność.

Światowy Indeks Prześladowań 2024

Coroczny Światowy Indeks Prześladowań to ranking 50 krajów i szczegółowy raport, który obejmuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani. Pragniemy, aby był on wezwaniem do modlitwy i zaangażowania się na rzecz wsparcia naszych prześladowanych sióstr i braci.