Świadectwa wiary

Korea Północna: Podziękowania z podziemia

Północnokoreańscy chrześcijanie potwierdzają siłę modlitwy

(Open Doors Polska) – Z Korei Północnej dociera do świata zewnętrznego bardzo mało wiadomości na temat. Jeśli ich wiara zostanie odkryta, muszą liczyć się z najgorszym. Chrześcijanie są postrzegani jako wrogi element społeczeństwa, który należy wyeliminować. Ze względu na ciągłą indoktrynację, sąsiedzi, a nawet członkowie rodzin są bardzo czujni i zgłaszają władzom wszystko, co jest podejrzliwe. Dla chrześcijan jest prawie niemożliwe, aby zebrać się z innymi chrześcijanami na nabożeństwo. Ale ostatnio nasz zespół odpowiedzialny za ten kraj otrzymał kilka zachęcających wiadomości od północnokoreańskich chrześcijan.

Zdjęcie: Chrześcijanie z Korei Północnej w Korei Południowej
Zdjęcie: Chrześcijanie z Korei Północnej w Korei Południowej

"Dzięki Wam możemy śpiewać te zwycięskie piosenki"

"Bardzo dziękuję za chrześcijańskie książki i inne materiały, które nam dostarczyliście! Są one tak ważne dla podziemnego Kościoła w Korei Północnej. Wasza opieka bardzo porusza nasze serca. Tęsknimy za niesamowitą łaską i miłosierdziem Boga i chcemy usłyszeć Jego głos, abyśmy mogli iść za Nim. Materiały, które nam dostarczyliście, są katalizatorem duchowego rozwoju naszego Kościoła. Dzięki Wam rośnie nasza pasja do Królestwa Bożego. Dziękuję z całego serca. Modlę się, aby w 2019 roku wszystko dobrze się u Was układało i abyście doświadczyli błogosławieństwa Ojca".
Inny chrześcijanin powiedział nam: "Dziękujemy naszemu niebiańskiemu Ojcu, wysławiamy i chwalimy Tego, który zawsze daje nam zwycięstwo. Ilekroć mamy trudności, pokonujemy je siłą wiary. Idziemy ścieżką wiary i śpiewamy pieśni o zwycięstwie. Jest to możliwe tylko dzięki miłości i wsparciu naszych braci i sióstr w wierze na całym świecie. Nawet nie znamy Waszych imion i nie widzieliśmy Waszych twarzy, ale dzięki Wam możemy śpiewać te pieśni o zwycięstwie".

Szczyty polityczne dotychczas bez konsekwencji dla chrześcijan

Pomimo zbliżającego się szczytu z udziałem Donalda Trumpa i Kim Jong Una, sytuacja chrześcijan i innych obywateli Korei Północnej nie uległa poprawie. Naśladowanie Jezusa jest tak samo niebezpieczne jak zawsze. W 2018 roku wielu chrześcijan zostało zabitych za wiarę, ale ze względów bezpieczeństwa nie możemy dzielić się tymi szczegółami.

Prosimy, módlcie się za chrześcijan w Korei Północnej:

  • Dziękujmy Bogu za "podziemnych chrześcijan", którzy promieniują taką odwagą i zapałem dla Jezusa.
  • Prośmy o Bożą ochronę i wzmocnienie dla chrześcijan w obozach pracy.
  • Módlmy się, by Jezus zadbał o potrzeby chrześcijan w Korei Północnej zarówno te wewnętrznie i zewnętrznie, aby dzięki temu mogli doświadczać Jego mocy.
  • Módlmy się za Kim Jong Un i przywództwo polityczne, aby Ewangelia mogła dotknąć ich serc i zmienić kraj na lepsze.