Wiadomości prasowe

LAOS: CUDOWNE UZDROWIENIE I KONSEKWENCJE PÓJŚCIA ZA JEZUSEM

Wyrzuceni z rodzinnej wioski ze względu na Jezusa

(Open Doors, Polska) – Rodzina w potrzebie szukała pomocy u chrześcijan i doświadczyła potężnej Bożej interwencji. W rezultacie postanowili zerwać z tradycyjną religią i zaufali dobremu, żywemu Bogu, przyjmując do swojego życia wszystkie konsekwencje tej decyzji. Przekonali się o tym, kiedy chcieli wrócić do rodzinnej wioski. Za swoją wiarę musieli zapłacić wysoką cenę.

LAOS: CUDOWNE UZDROWIENIE  I KONSEKWENCJE PÓJŚCIA ZA JEZUSEM
Alieng i jej rodzina mają nadzieję, że wkrótce wrócą do domu

„Bóg okazał ci swoją miłość”

Na początku marca 2024 r. Alieng* wraz z ośmioma członkami rodziny i krewnymi zabrała swoją chorą na serce córkę do pastora w pobliskiej wiosce. Wcześniej dowiedzieli się od pewnego chrześcijanina, że Bóg Biblii może uzdrawiać chorych – promyk nadziei dla ich córki. I rzeczywiście, pastor i chrześcijanie z lokalnego kościoła modlili się przez kilka godzin i dni, aż w końcu dziecko zostało uzdrowione. To doświadczenie było tak obezwładniające dla Alieng i jej rodziny, że zdecydowali się przyjąć Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Pastor wyjaśnił im: „Bóg widział waszą cierpliwość i silną wiarę w Pana. Okazał wam swoją miłość i uzdrowił waszą córkę”.

Incydent ten nie jest niczym niezwykłym: ludzie w Laosie często zostają chrześcijanami w wyniku uzdrowienia.

„W tej wiosce nie ma miejsca dla chrześcijan!”

Kiedy mała grupa wróciła do domu, po przybyciu do wioski zostali natychmiast zatrzymani przez władze i starszyznę wioski i powitani słowami: „W tej wiosce nie ma miejsca dla chrześcijan! Nie jesteście tu już mile widziani, ponieważ odwróciliście się od naszej tradycyjnej religii”.

Szef wioskowej społeczności dał im wybór: „Wyrzeknijcie się swojej wiary i wróćcie do wioski lub zachowajcie nową wiarę i opuśćcie wioskę!”. Bez wahania Alieng i jej rodzina zdecydowali, że dalej będą podążać za Jezusem.

Lokalny partner Open Doors donosi: „Alieng i jej krewni mieszkają teraz tymczasowo w domu pastora, gdzie jej córka została uzdrowiona. Nasi współpracownicy dostarczają rodzinie żywność i ściśle współpracują z przywódcami kościołów w okolicy, aby ułatwić im powrót do wioski”.

Po rozmowach z lokalnymi władzami zarządzono, że Alieng i jej rodzina będą mogli wrócić do wioski. Nadal jednak nie jest jasne, gdzie dokładnie będą mieszkać w przyszłości.

*Imię zostało zmienione

Prosimy, módl się za Alieng i jej rodzinę:

  • Podziękuj Jezusowi za uzdrowienie córki Alieng i za decyzję rodziny o pójściu za Jezusem.
  • Módl się, aby nie zwątpili w konfrontacji ze sprzeciwem mieszkańców wioski.
  • Módl się o dobre rozwiązani konfliktu między rodziną i władzami wioski, a także o przyszłe życie rodziny w wiosce.
  • Módl się, aby Jezus dotknął serc wielu mieszkańców wioski, aby otworzyli się na ewangelię.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Wsparcie

Złamane drzewo, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, aby wydało owoc. Lecz przyszedł ogrodnik, który je pielęgnował, podlewał, nawoził. Przyszedł dzień, gdy urosło i wydało mnóstwo owoców. To właśnie się dzieje, gdy wspieramy prześladowany Kościół. Choć złamany i słaby, to dzięki naszej miłości i Bożej opiece wyda owoc. Dziękujemy za wsparcie dla prześladowanych chrześcijan.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.