Wiadomości

Meksyk: "Myślałem, że zabiją moją mamę"

Matka pięciorga uwięziona za swoją wiarę

(Open Doors Polska) – Rosi po raz pierwszy odwiedziła więzienie kiedy miała 12 lat. Jej mama, Rosario, została uwięziona, jako jedna z grupy osób, które postanowiły zaufać w swoim życiu Jezusowi. Dzieci Rosario bardzo cierpiały. „Myślałem, że ci ludzie zabiją moją mamę", powiedział siedmioletni Kevin.

Zdjęcie symboliczne – chrześcijanie w Meksyku
Zdjęcie symboliczne – chrześcijanie w Meksyku

 

Przeczucie staje się rzeczywistością

„Jeśli nie wrócę, idźcie do cioci i zostańcie tam!" Z tym poleceniem Rosario zostawiła dzieci, by kupowały jedzenie na targu. Najwyraźniej miała przeczucie, które nieco później się spełniło. Niedługo po wyjściu z domu, Rosario została zaatakowana przez grupę mężczyzn. „Kiedy zobaczyłam, jak ci mężczyźni zabrali moją mamę, wzięłam klucze i wszyscy poszliśmy do domu mojej ciotki", wspomina Rosi w wywiadzie z pracownikiem Open Doors.

Ukrywając się w domu ciotki, rodzeństwo modliło się o uwolnienie mamy. Potem przyszedł wieczór, kiedy odwiedzili ją w więzieniu. Rosi mówi, „Kiedy przyjechaliśmy, zobaczyliśmy, że niektórzy ludzie z sąsiedztwa nas filmowali. Moja mama była tam, otoczona przez uzbrojonych ludzi. Twierdzili, że jest czarownicą i wygłaszali inne wymyślone oskarżenia. Moja mama mówiła im, że to nieprawda i że była karana za to, że jest chrześcijanką".

„Bardzo się bałem, ale musiałem być silny i odważny"

Bycie świadkiem prześladowań i uwięzienia matki pozostawiło silne ślady w psychice dzieci. „Tamci ludzie powiedzieli, że my też pójdziemy do więzienia", mówi brat Rosi, Josue, który wtedy miał dziewięć lat. „Byłem przerażony, ale pomyślałem, że jeśli moja mama jest silna, to ja też muszę silny i odważny”. Kevin jest najmłodszy z pięciorga rodzeństwa. Z powodu napięcia emocjonalnego przestał jeść, nie chciał się bawić, a jeszcze rok później nadal moczył się w nocy.

Przezwyciężenie traumy

Rosario została zwolniona z więzienia. Ona i jej dzieci wzięli udział w seminarium o radzeniu sobie z traumą, zorganizowane przez Open Doors. Rosi przebaczyła prześladowcom mamy, ale nadal boi się wrócić do domu i starej dzielnicy, gdzie wszystko się wydarzyło.

Prosimy, módl się za chrześcijan w Meksyku:

  • Dziękuj Jezusowi, za zwolnienie Rosario z więzienia i za to, że może być ze swoimi dziećmi.
  • Módl się, aby Bóg całkowicie uzdrowił serca dzieci. Módl się również o bezpieczeństwo rodziny.
  • Módl się za wszystkie dzieci chrześcijańskie w Meksyku, które są świadkami prześladowań rodziców lub krewnych. Poproś Boga, aby te dzieci doświadczyły Go, jako dobrego Ojca, który zawsze jest z nimi.