Zachęta do modlitwy

Nadzieja chrześcijan z Korei Północnej

(Open Doors Polska) - „A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła”, mówi Ew. Jana 1:5. Chrześcijanie w Korei Północnej mają nadzieję, że Jezus objawi swoje światło każdemu w ich kraju. Jezus z kolei mówi swoim naśladowcom: „Wy jesteście światłością świata; nie może się ukryć miasto położone na górze” (Mt 5:14). Jego światło objawia się przez Kościół. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nie ustawali w modlitwie za braci i siostry w Korei, którzy pragną nieść Ewangelię nadziei wszystkim Koreańczykom.

13 stycznia Open Doors opublikuje aktualny Światowy Indeks Prześladowań. Od 2002 roku Korea Północna zajmuje pierwsze miejsce wśród krajów, w których prześladowania chrześcijan są najsilniejsze, a bycie chrześcijaninem wiążę się z wieloma niebezpieczeństwami. W obozach karnych w Korei Północnej 50 000 - 70 000 chrześcijan jest zmuszanych do ciężkiej pracy, wielu jest torturowanych i zabijanych. Wysłuchajmy historii o Bożej pomocy naszej siostry, która spędziła kilka lat w więzieniu, a następnie w obozie reedukacyjnym.
 

Więzień 42 (scena odtworzona)
Więzień 42 (scena odtworzona)

Nazywam się Więzień 42

„Moje prawdziwe imię było pierwszą rzeczą, którą mi zabrali, kiedy trafiłam do więzienia. Skazali mnie na izolację, ponieważ byli przekonani, że wierzę w Boga. Tak naprawdę to mój dziadek wierzył w Boga. W niedziele często kazał mi wyjść z domu i pobawić się na dworze. Nie rozumiałam dlaczego i protestowałam, ale i tak musiałam wyjść z domu.

Jestem w więzieniu, ponieważ uciekłam przez granicę do Chin w poszukiwaniu jedzenia. Tam spotkałam chrześcijan. Bardzo przypominali mi dziadka. Nigdy wprost nie rozmawiali o Ewangelii, ale byłam na ich nabożeństwach. Pewnej nocy przyśnił mi się dziadek. Siedział w kręgu z innymi mężczyznami. W środku leżała Biblia. Wszyscy się modlili. We śnie zawołałam do niego: „Ja też wierzę!” Zawsze myślałam, że będę pierwszą osobą w rodzinie, która pójdzie za Jezusem, ale wówczas zdałam sobie sprawę, że pochodzę z rodziny chrześcijańskiej”.

W więzieniu

Po roku pobytu w więzieniu zwątpiła, czy uda jej się przeżyć. Jednak pomogła jej rozmowa z Bogiem. „Byłam tam taka samotna. Mogłam się tylko modlić. I śpiewać w sercu. Nie głośno. Śpiewałam w myślach piosenkę, którą napisałam: „Moje serce tęskni za Ojcem. Chociaż droga do prawdy jest stroma i wąska, pojawi się świetlana przyszłość. […] Proszę, chroń mnie w swojej fortecy i ukryj pod swoją tarczą. Ukryj mnie pod skrzydłami pokoju. Ojcze, Twój głos z nieba prowadzi mnie do Twojego błogosławieństwa ”.

„Więzień 42” jest już na wolności. Prosimy, módlcie się za braci i siostry w Korei Północnej, którzy nadal przebywają w niewoli.

Uwaga: 13 stycznia Open Doors opublikuje Światowy Indeks Prześladowań 2021. Módlcie się, aby analizy i raporty skłoniły osoby odpowiedzialne w rządach i organizacjach rządowych do zapewnienia chrześcijanom ochrony przed prześladowaniami i prawo do wolności religijnej.