Wiadomości

Nigeria: Chrześcijanie opuszczeni przez siły bezpieczeństwa

Ataki na chrześcijańskie wioski pochłaniają liczne ofiary / Amnesty International oskarża rząd.

(Open Doors Polska) – Chrześcijanie ubolewają nad pasywną postawą rządu u w obliczu narastających od lat ataków. Świadkowie wielokrotnie donosili, że siły bezpieczeństwa natychmiast wycofywały się w trakcie ataku lub przybywały zbyt późno, aby zapewnić ochronę. Śledztwa po zamachach często ciągnął się przez wiele miesięcy i w większości pozostają bezowocne. Po niedawnym zabójstwie dokonanym przez sześciu pasterzy z plemienia Fulanów, rząd wyznaczył właściwym władzom siedem dni na znalezienie winnych.

Obrazek: Jeden z liderów chrześcijańskich przed ruinami kościoła, który w zeszłym roku został zniszczony przez pasterzy Fulani.
Obrazek: Jeden z liderów chrześcijańskich przed ruinami kościoła, który w zeszłym roku został zniszczony przez pasterzy z plemienia Fulanów.

Zagrożeni chrześcijanie potrzebują pilnej pomocy

Open Doors od lat realizuje projekty pomocowe na obszarach dotkniętych atakami Fulani, w tym zakładanie klinik i szkół oraz projekty pomocy doraźnej dla uchodźców. Bardzo ważne jest również szkolenie społeczności lokalnych w zakresie radzenia sobie z prześladowaniami. Dla szczególnie poszkodowanych wiosek przygotowywany jest program odbudowy, który ma się rozpocząć w tym roku.
Nigeria zajmuje obecnie 14. miejsce wśród krajów, w których chrześcijanie są prześladowani za swoją wiarę, na światowym indeksie prześladowań "Open Doors".

Źródła: World Watch Monitor, Open Doors

Módlmy się za chrześcijanami w Nigerii.

  • Módlmy się za rannych i ludzi w żałobie, aby Bóg  ich pocieszał i w pełni uzdrowił - ciało, duszę i ducha.
  • Módlmy się o zakończenie walk.
  • Módlmy się o siły dla wszystkich przywódców duchowych, aby nadal umacniali chrześcijan w wierze i mądrze prowadzili ich ku pojednaniu wobec prześladowców.
  • Módlmy się o to, by rząd i odpowiednie władze bezpieczeństwa wreszcie były w stanie zapewnić bezpieczeństwo chrześcijanom.
  • Módlmy się za oprawców, aby usłyszeli Słowo Boże i odwrócili się od swoich złych czynów.