Zachęta do modlitwy

Nigeria: dalej więziona, ponieważ ufała Jezusowi.

Młoda chrześcijanka odrzuca uwolnienie! Rodzice rozdarci - pomiędzy dumą a żalem

(Open Doors Polska) - Leah właśnie wsiadała do autobusu z innymi dziewczętami. Po czterech tygodniach więzienia w końcu wróciły do oczekujących z tęsknotą rodzin. Ale potem mężczyźni poprosili Leah jako jedynej chrześcijanki w grupie, aby przyjęła islam. Piętnastolatka odmówiła i jako jedyna z ponad 100 dziewcząt pozostała w rękach Boko Haram.

Trzymaj się Chrystusa!

Dla rodziców Leah, Nathy i Rebeki Sharibu, wiadomość, którą otrzymali od byłych zakładniczek była druzgocąca. Niemniej jednak Natha mówi: "Jestem bardzo smutna, ale jednocześnie jestem szczęśliwa, ponieważ moja córka nie zaparła się Chrystusa". Byli pod wrażeniem głębokiej wiary córki, którą trzymała się Chrystusa w obliczu gróźb Boko Haram. "Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym była jej towarzyszem. Świadectwo mojej córki zbliżyło mnie do Chrystusa. Jestem dumnym ojcem i wzywam, aby pozostała wierna Bogu - trzymaj się Chrystusa!  

Zdjęcie: Rodzice i babcia Leah Sharibu.
Zdjęcie: Rodzice i babcia Leah Sharibu.

Sama przekazała swoim koleżankom specjalną wiadomość: "Mamo, nie martw się...Twoje słowa z naszych porannych rozważań Słowa przypominają mi, że Bóg jest szczególnie bliski ludziom w potrzebie ... Jestem pewna, że pewnego dnia spotkam się z wami jeszcze raz. Jeśli nie tu, to bezpieczna w objęciach Jezusa Chrystusa".

Wspomnienia z Chibok - modlitwa jako przykazanie 

Uprowadzenie dziewcząt z miasta Dapchi 19 lutego przywiodło złe wspomnienia o wydarzeniach w Chibok. Spośród 276 pierwotnie uprowadzonych dziewcząt, ponad 100 dziewcząt nie odnalazło się. 14 kwietnia przypada czwarta rocznica porwania. Podczas gdy rodzice w Chibok modlili się i walczyli o swoje córki od lat, chrześcijanie i wielu muzułmanów w Dapczi zareagowało z niepokojem na wiadomość o Leah. "Wszystkie kościoły w Dapczi modlą się", relacjonuje Daniel Auta, jeden z miejscowych przywódców kościelnych. Dwa razy ogłaszali już trzydniowy post. "Wszyscy trwają w modlitwie w swoich domach".

Wyślij słowa pocieszenia rodzicom Leah

Więcej informacji o akcji pisania

Proszę, módlmy się za uprowadzone chrześcijanki, takie jak Leah i ich rodziny:

  • Dziękujemy za ich silną wiarę i determinację, by były wierne Jezusowi.
  • Módlmy się za Leah oraz inne uprowadzone chrześcijanki, aby Jezus je chronił. 
  • Módlmy się, aby w końcu mogły wrócić do swoich bliskich oraz, aby Bóg wzmocnił ich wiarę, aby były dobrym świadectwem Bożego działania dla terrorystów.
  • Módlmy się o pocieszenie i wytrwałość dla krewnych uprowadzonych dziewcząt, aby nie rozpaczali, ale nadal pokładali ufać w Bogu.
  • Módlmy się o łaskę nawrócenia dla porywaczy.