Wiadomości prasowe

SRI LANKA: „NIE WRACAJ DO DOMU!”

(Open Doors, Polska) – „Jeśli tam pojedziesz, nie będziesz mogła wrócić do domu!”. Takie słowa wypowiedzieli rodzice Sandali*, gdy oznajmiła im, że zamierza wziąć udział w wyjeździe zorganizowanym przez jej kościół. Sandali jest jedyną chrześcijanką w swojej rodzinie. Pomimo wielu wyzwań 25-latka nie traci wiary, ale potrzebuje naszych modlitw i wsparcia. 

Zdjęcie symboliczne: Uczestnicy szkolenia w Sri Lance

Prześladowania z rąk najbliższych  

W ramach wyjazdu wspólnota Sandali zorganizowała szkolenie dla chrześcijan, którzy na co dzień spotykają się z prześladowaniami. Pomimo sprzeciwu rodziny Sandali była zdecydowana, by wziąć w nim udział.

Rodzice i brat dotkliwie ją pobili, zanim opuściła dom.

Z siniakami i ranami na ciele, wiedząc, że nie ma dla niej powrotu do domu, Sandali pojechała na szkolenie. Nie wiedziała, co później zrobi.  „Może po prostu zatrzymam się w domu przyjaciół na kilka dni, dopóki nie znajdę dla siebie jakiegoś miejsca” – powiedziała lokalnym partnerom Open Doors. „Nie mogę już wrócić do domu”, powiedziała, kręcąc głową. „Nie wiem, jak zareagują rodzice, jeśli pojawię się w domu”. Widząc smutek i obawy Sandali, prowadzący szkolenie modlili się za nią, a Pan Bóg ją wzmocnił.

Sandali zdecydowała się pójść za Jezusem dziesięć lat temu. Miała wtedy 15 lat. Jej rodzina wyznaje buddyzm i od początku gwałtownie sprzeciwiała się jej decyzji. Nie powstrzymało to jednak Sandali przed uczestniczeniem w spotkaniach chrześcijańskich i czytaniu Biblii, nawet jeśli wiązało się to z niebezpieczeństwem, a  także wymagało od niej wysiłku. „Kiedy spotkania modlitewne odbywały się online, odchodziłam od domu jakieś 100-500 metrów, aby wziąć w nich udział” – opisuje tamten czas.

Bóg pomaga – wyzwania pozostają

Po rekolekcjach Sandali zatrzymała się na kilka dni u przyjaciółki, ale w tak krótkim czasie nie była w stanie znaleźć mieszkania na stałe. Sandali porozmawiała ze swoim pastorem i postanowiła wrócić do domu pomimo obaw i wrogich słów rodziców. Rodzice przyjęli ją pod swój dach, ale zakazali mówienia o Bogu i wszelkich praktyk religijnych.

Po kilku dniach Sandali znalazła pracę, a wkrótce potem pokój, gdzie mogła zamieszkać. Od tego czasu odwiedza rodziców w weekendy, ale sytuacja między nimi ciągle jest napięta. „Kiedy jestem w domu, idę czytać Biblię w ogrodzie”, wyjaśnia.

Chociaż Sandali znalazła sposób na połączenie miłości do buddyjskiej rodziny z wiarą w Jezusa, jej sytuacja nadal jest bardzo trudna.

Prosimy, módl się za Sandali i chrześcijan w Sri Lance, którzy są osamotnieni w swojej wierze:

  • Podziękuj Bogu za Sandali i jej niezłomną wiarę.
  • Módl się, aby Jezus dawał wszystkim samotnym chrześcijanom osoby, które będą ich wspierać i z którymi będą mogli dzielić się swoją wiarą.
  • Módl się za rodziny chrześcijan, aby Jezus dotknął ich serc i aby w Niego uwierzyli.
  • Módl się o Boże błogosławieństwo dla kościołów i ich wysiłków, aby wyposażyć i wzmocnić chrześcijan w trudnej sytuacji.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Zobacz również

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

przekazywana Biblia

Dzięki Twojemu wsparciu Open Doors może pomagać prześladowanym chrześcijanom, realizując konkretne projekty. Tutaj można znaleźć informacje o darowiznach i sposobie ich wykorzystania.