ADOLFINA I IMELDO: »JEZUS DAJE NAM SIŁĘ«

Adolfina i jej mąż Imeldo pochodzą z małej wioski w południowo-zachodnim Meksyku. Gdy członkowie rdzennych plemion przechodzą na chrześcijaństwo i nie uczestniczą już w animistycznych zwyczajach, plemiona często postrzegają to jako zagrożenie dla swojej tradycji i kultury. Tak też było w przypadku Adolfiny i Imeldo.

 

Adolfina z Meksyku
Adolfina i jej mąż Imeldo otrzymują siłę od Jezusa

Kilka lat temu wrócili do rodzinnej wsi, po latach mieszkania w mieście, gdzie zostali naśladowcami Jezusa Chrystusa. W swojej wiosce opowiadali o Chrystusie i w ten sposób powstał kościół domowy. Poza granicami wsi zbudowali mały kościół. Ale lokalna społeczność nie chciała zaakceptować tego, że Imeldo głosi »obcą religię«. Domagali się, aby wyrzekł się Jezusa. Imeldo odmówił. Wkrótce potem mieszkańcy wsi uwięzili go, zburzyli kościół, a na jego miejscu założyli plantację. Po niedługim czasie uwolnili Imeldo, ale wyrzucili go z wioski, ponieważ wciąż trwał przy swojej wierze. »Nie jest to łatwe, ale Jezus daje nam siłę« – mówi Adolfina.

 

Kolejne oblicza prześladowań

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Pewnego ranka w drzwiach pojawiła się policja i zabrała Haile'a - syn Haile'a (18 lat) nie pamięta już wspólnych rodzinnych chwil.

KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ

KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ

Kiro stracił bliskich w ataku na swój kościół, po którym otrzymywał groźby - ale przebaczył swoim prześladowcom.

sitara

SITARA: WIEMY, ŻE BÓG JEST NASZYM OJCEM

Za każdym razem, gdy Sitara szła do kościoła, ojciec bił ją i odmawiał jej obiadu. Ale ona ufa Bogu jako swojemu ojcu.

 

Śip mapa

Światowy Indeks Prześladowań

Co roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań - ranking 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.